Παναθηναϊκός – Απόλλων 1-1: Με Βιγιαφάνιες και… Μπεκ! – Ούτε τώρα νίκησε

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης (12/11) στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο 40λεπτο με γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ, ενώ για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι ισοφάρισε στο β’ ημίχρονο ο Ανδρέας Αθανασακόπουλος μετά από ωραία ενέργεια

και ασίστ του Αϊτόρ.

Βασικός ο Λούκας Βιγιαφάνιες, έπαιξε και ο Ούφε Μπεκ, ο οποίος επί των ημερών του Ντάνι Πογιάτος θεωρείτο «ξένο σώμα».

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Μολό, Μαυρομμάτης, Καραγιάννης, Σερπέζης, Αλεξανδρόπουλος, Βιγιαφάνιες, Μπεκ, Αϊτόρ, Σ. Τζαβίδας.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Χριστογεώργος, Αθανασακόπουλος, Τουρκοχωρίτης, Ηλιάδης, Ρόμπι, Μ. Τζαβίδας, Κόναν.

Από εκεί και πέρα, απόντες ήταν ξανά οι Διούδης, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Καμπετσής, Εμμανουηλίδης και Ιωαννίδης λόγω υποχρεώσεων με τις Εθνικές ομάδες.

Ατομικό ακολούθησαν σήμερα οι Γιασίν Αγιούμπ, Αχιλλέας Πούγγουρας, Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης, Αντονίτο και Φραν Βέλεθ.

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο απογευματινό φιλικό, προπονήθηκαν το πρωί και το πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις τεχνικής και ασκήσεις ανάπτυξης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Παναθηναϊκός νέα: Οι τελευταίες ειδήσεις

Ελληνοτουρκικά: Όλες οι ειδήσεις

Covid-19 & περιοριστικά μέτρα: Όλες οι ειδήσεις

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Το άρθρο Παναθηναϊκός – Απόλλων 1-1: Με Βιγιαφάνιες και… Μπεκ! – Ούτε τώρα νίκησε εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.