ΟΦΗ – Άρης: Τα γκολ των Ιντέγε και Βαζ και το πέναλτι που ζήτησαν οι «κίτρινοι»

Το τέταρτο γκολ με τη φανέλα του Άρη στο πρωτάθλημα, σημείωσε ο Μπράουν Ιντέγε. Αφού ο Νιγηριανός φορ έχασε τετ α τετ στο 2ο λεπτό «χτύπησε» 10 λεπτά αργότερα (12’) για να ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση της Κρήτης με τον ΟΦΗ (14η αγωνιστική).

Συγκεκριμένα ο Ιντέγε σκόραρε με πλασέ από το δεύτερο δοκάρι, μετά το

κόρνερ του Ματίγια και την προσπάθεια του Βέλεθ.

Η ισοφάριση για τουν ΟΦΗ ήρθε στο 30′, όταν ο Βαζ με σουτ από το ύψος του πέναλτι μετά από μπαλιά από τα αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!

Στο 41’ ο Άρης ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Αμπού Μπα στην περιοχή από τον Κουτρουμπή. Από το ριπλέι φάινεται ο παίκτης του ΟΦΗ να σπρώχνει τον αντίπαλό του και να τον ρίχνει στο έδαφος.

Μάλιστα είναι απορίας άξιο γιατί ο διαιτητής Κομίνης δεν τσέκαρε τη φάση τη φάση στο VAR. Μάλιστα ούτε ο διαιτητής VAR Σέζος ενημέρωσε σχετικά τον συνάδελφό ώστε τουλάχιστον να ελέγξει τη φάση.

Επιπλέον στη συνέχεια της φάσης, ο Ιντέγε αστοχεί, υποδεικνύεται σε οφ σάιντ (από τον βοηθό), το οποίο όμως δεν υπήρχε.

Δείτε εδώ το γκολ του Ιντέγε για το 0-1

Δείτε εδώ το γκολ του Βαζ για το 1-1

The post ΟΦΗ – Άρης: Τα γκολ των Ιντέγε και Βαζ και το πέναλτι που ζήτησαν οι «κίτρινοι» appeared first on sportime.gr.