Μεγάλη ανατροπή και νίκη των Μπουλς– Όλα τα αποτελέσματα του NBA (vids)

Πολλά έχουν ακουστεί τον τελευταίο καιρό για τους Σικάγο Μπουλς και την οποία βρίσκονται, ωστόσο εκείνοι έστειλαν τη δική τους ηχηρή απάντηση, κερδίζοντας τους Σαν Αντόνιο Σπερς με 98-93.

Η ομάδα του Σικάγο δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα χάνοντας και τις δύο πρώτες περιόδους, όμως το comeback που πραγματοποίησε στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν πραγματικά επικό.

Συνολικά την τρίτη και τέταρτη περίοδο κατάφερε να την κερδίσει συνολικά με 55-31 παίρνοντας τελικώς τη νίκη και περισσότερο από αυτή την ψυχολογία για να συνεχίσει να παλεύει τα επόμενα παιχνίδια.

Πρώτα… βιολιά στη συγκεκριμένη

επιτυχία ήταν ο Νταν και ο Μάρκανεν, οι οποίοι κατάφεραν να σημειώσουν 24 και 23 πόντους αντίστοιχα, ενώ είχαν παράλληλα από επτά ριμπάουντ ο καθένας.

Για τους ηττημένους Σπερς τώρα, τρεις ήταν οι παίκτες που ξεχώρισαν με τον Όλντριτζ να σημειώνει 29 πόντους και να μαζεύει 12 ριμπάουντ, τον ΝτεΡόζαν να έχει 21 πόντους με 5 ριμπάουντ και τον Μπελινέλι να προσθέτει σε 30 λεπτά συμμετοχής ακόμα 17 πόντους.

Ωστόσο οι τρεις τους δεν ήταν αρκετοί ώστε να μπορέσουν να σταματήσουν αυτή τη μεγάλη ανατροπή και να πάρουν εκείνοι τη νίκη.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Όλα τα αποτελέσματα του NBA

Γιούτα Τζαζ – Ορλάντο Μάτζικ: 89 – 96 (Μίτσελ 24π. – Φουρνιέρ 24π.)

Λος Άντζελες Λέικερς – Σάρλοτ Χόρνετς: 128 – 100 (ΛεΜπρόν 24π. – Μονκ 19π.)

Μπόστον Σέλτικς – Ντιτρόιτ Πίστονς: 104 – 113 (Ίρβινγκ 26π. – Γκρίφιν 27π.)

Χιούστον Ρόκετς – Μέμφις Γκρίζλις: 105 – 97 (Χάρντεν 32π. – Κόνλεϊ 22π.)

Σικάγο Μπουλς – Σαν Αντόνιο Σπερς: 98 – 93 (Νταν 24π. – Όλντριτζ 29π.)

Μινεσότα Τίμπεργουλβς – Φοίνιξ Σανς: 99 – 107 (Τάουνς 28π. – Μπούκερ 28π.)

Λος Άντζελες Κλίπερς – Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ: 104 – 110 (Γκαλινάρι 28π. – Τζορτζ 33π.)

Η Βαθμολογία

Δεν μπόρεσε να… σώσει τους Τίμπεργουλβς ο Ρόουζ (vid)

Οι Λέικερς των ρεκόρ «διέλυσαν» τους Χόρνετς (vid)

The post Μεγάλη ανατροπή και νίκη των Μπουλς– Όλα τα αποτελέσματα του NBA (vids) appeared first on SportimeGreece.