Καταιγιστικοί οι Θάντερ με τους Πίστονς – Όλα τα αποτελέσματα του ΝΒΑ (vid)

Οι Θάντερ ήταν απολαυστικοί για ακόμη ένα παιχνίδι κι αυτό ουσιαστικά το κατάλαβαν και οι Ντιτρόιτ Πίστονς, τους οποίους νίκησαν με 110-83!

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Ντιτρόιτ Πίστονς, οι οποίοι παρότι ήταν ανεβασμένοι το τελευταίο διάστημα με πέντε νίκες στα τελευταία επτά ματς, προσγειώθηκαν απότομα από τους καταιγιστικούς αντιπάλους τους.

Ενδεικτικά

να αναφέρουμε ότι το σκορ στην πρώτη περίοδο ήταν 26-17, ενώ μπορεί να έμεινε σε χαμηλά επίπεδα στο ημίχρονο με 50-40, εντούτοις με ένα επιμέρους 37-19 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, πήγε στο 87-59, για να κλείσει στο 110-83!

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ είχε 17 πόντους για τους νικητές, ο Άνταμς πρόσθεσε 21 και ο Τζορτζ είχε 17 πόντους με δέκα ριμπάουντ!

Στους Πίστονς, ο Γκρίφιν σκόραρε 20 πόντους και ο Ντράμοντ 13, αλλά και οι δύο με κάκιστα ποσοστά!