Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν και αυτή την Κυριακή στη Γ’ Εθνική, με πολλά γκολ και ανατροπές.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης έκαμψε στο τέλος την αντίσταση της Δόξα Κάτω Καμήλας, επικρατώντας με 1-0, ενώ ματσάρα έγινε στις Σέρρες, όπου ο Πανσερραϊκός νίκησε 5-3 τον Κεραυνό Πέρνης.

Στον 2ο όμιλο και την 9η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επιβλήθηκε 3-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας, ενώ ο Μακεδονικός νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Φλώρινα.

Στον

3ο όμιλο, ο Πιερικός επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου Παλαμά, ενώ ο ΑΟ Σελλάνων έμεινε στο 1-1 με την ΑΕ Καρίτσας.

Στον 4ο όμιλο, ο Τηλυκράτης επέστρεψε στις νίκες και επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Άρτας, ενώ στο κερκυραϊκό ντέρμπι, ο Θιναλιακός επιβλήθηκε 4-0 της ΑΕ Λευκίμμης.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα πήρε μια ακόμη νίκη, με 1-0 επί της Θύελλας Καμαρίου, ενώ το Μοσχάτο επικράτησε 3-1 του Ερμή στον Κορυδαλλό.

Στον 6ο όμιλο, το Μαρκό νίκησε 2-1 τον Αχαρναϊκό, ενώ Παλληνιακός και Αήττητος Σπάτων έμειναν στο 1-1.

Στον 7ο όμιλο, η Ζάκυνθος νίκησε τη Σπάρτη με 1-0, ενώ η Ερμιονίδα πήρε μεγάλη νίκη επί του Πανηλειακού στον Πύργο με 3-2.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ υποχρέωσε τον Ηρόδοτο στην πρώτη του ήττα με 2-1, ενώ ο Πανακρωτηριακός διέλυσε με 5-0 τον Πόρο.

Γ’ εθνική: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος
Αετός Οφρυνίου-Δόξα Θεολόγου 2-0 (2′ Κωνσταντινίδης, 69′ Καραγιαννίδης)
Ορφέας Ξάνθης-Πανδραμαϊκός 0-2 (70′-87′ Μπελμάνι)
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 (89′ Αδαμάκης)
Απόλλων Παραλιμνίου-Ηρακλής Ζυγού 1-0 (90+ Γαϊδαρτζής)
Πανσερραϊκός-Κεραυνός Πέρνης 5-3 (7′-15′ Πέτρου, 9′-26′-83′ Γκούρτσας / 13′ Χατζηκυριακού πεν, 46′ Κυριακόπουλος, 73′ Μενίκου πεν)
Άρης Αβάτου-Κιλκισιακός 2-0 (34′ Ζωσιμίδης, 81′ Γκέκας)

Βαθμολογία

1. Νέστος Χρυσούπολης 18
2. Πανδραμαϊκός 16
3. Πανσερραϊκός 15
4. Αετός Οφρυνίου 14
5. Απόλλων Παραλιμνίου 11
6. Δόξα Κ.Καμήλας 10
7. Άρης Αβάτου 8
8. Κεραυνός Πέρνης 8
9. Ηρακλής Ζυγού 4
10. Ορφέας Ξάνθης 4
11. Ένωση Αλεξ/πολης 4
12. Κιλκισιακός 4
13. Δόξα Θεολόγου 1

2ος όμιλος (9η αγωνιστική)
Εδεσσαϊκός-Αστραπή Μεσοποταμίας 2-0 (45′ Μυλωνάς, 48′ Πούπης)
ΠΟ Ν.Καλλικράτειας-Θερμαϊκός Θέρμης 0-0
Μ.Αλεξ.Τρικάλων-Νίκη Αγκαθιάς 1-0 (69′ Παρσόπουλος)
Μακεδονικός-ΠΑΣ Φλώρινα 2-1 (17′ Πολυζωΐδης, 35′ Κωνσταντινίδης / 40′ Μητρεβόλης)
Αλμωπός Αριδαίας-Ποσειδών Μηχανιώνας 3-0 (37′ Μεντής, 40′-76′ Πέττας)
ΑΟ Σειρήνα-Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α.α.
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Αναγέννηση Γιαννιτσών

Βαθμολογία

1. Αλμωπός Αριδαίας 22
2. Θερμαϊκός 19
3. Μακεδονικός 19
4. Αναγέννηση Γιαννιτσών 16
5. Θύελλα Σαρακηνών 14
6. ΠΑΣ Φλώρινα 13
7. ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 13
8. Ποσειδών Μηχανιώνας 11
9. Μ.Αλεξ.Τρικάλων 11
10. Αγροτικός Αστέρας 10
11. Νίκη Αγκαθιάς 10
12. Εδεσσαϊκός 9
13. Αστραπή Μεσοπο ταμίας 7
14. ΑΟ Σειρήνα 3
15. Άρης Παλαιοχωρίου 0

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
Ηρακλής Λάρισας-Θησέας Αγριάς 2-1 (4′-7′ Κακαβίτσης / 5′ Πέτσης)
Πιερικός-Ατρόμητος Παλαμά 2-0 (50′ Μηλιώτης, 54′ Παπαδόπουλος)
ΓΣ Αλμυρός-Διγενής Νεοχωρίου 1-1 (71′ Δερμιτζάκης / 70′ αυτογκόλ)
ΑΟ Σελλάνων-ΑΕ Καρίτσας 1-1 (18′ Τζέκος / 64′ Αλεξίου)
Δίας Δίου-ΑΠΟ Αταλάντη 1-0 (77′ Παναγιωτίδης)
ΑΟ Ποταμιάς-Διαγόρας Στεφανοβίκειου 0-1 (72′ Καραπλιάγκος)

Βαθμολογία

1. Πιερικός 16
2. ΑΟ Σελλάνων 15
3. Θησέας Αγριάς 13
4. Ηρακλής Λάρισας 13
5. ΑΕ Καρίτσας 12
6. ΑΠΟ Αταλάντη 10
7. Ατρόμητος Παλαμά 9
8. Οικονόμος Τσαριτσ. 8
9. ΓΣ Αλμυρού 8
10. ΑΣ Μετέωρα 7
11. Δίας Δίου 7
12. Διαγόρας Στεφανοβ. 6
13. Διγενής Νεοχωρίου 4
14. ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
Τηλυκράτης-Αναγέννηση Άρτας 3-1 (17′-58′ πεν-81′ Τσόφλιος / 55′ Νταλάκας)
Αστέρας Ιτέας-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1 (56′ Καμπεράι πεν / 90+ Ιασωνίδης)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχέρων Καναλακίου 0-1 (63′ Νικολάου)
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΕΠ Κοζάνης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Απόλλων Ευπαλίου 5-1 (34′-52′-59′ Πιστιόλης, 58′ Γράβαλος, 81′ Κοντογιάννης / 68′ Παπανδρέου)
ΑΕ Λευκίμμης-Θιναλιακός 0-4 (11′-54′ Αρμένης πεν, 47′ Λούβρος, 63′ Μπάρδι)
Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Ανατολής 1-1 (23′ Καραφουλίδης / 87′ πεν)

Βαθμολογία

1. Αχέρων Καναλακίου 17
2. ΑΕΠ Κοζάνης 16
3. Θιναλιακός 14
4. Αναγέννηση Άρτας 13
5. ΠΑΣ Πρέβεζα 11
6. Μακεδονικός Φούφα 9
7. Τηλυκράτης 8
8. Απόλλων Ευπαλίου 8
9. ΑΕ Μεσολογγίου 7
10. ΑΟ Ανατολής 7
11. Ναυπακτιακός 7
12. Αστέρας Ιτέας 6
13. ΑΕ Λευκίμμης 6
14. Σούλι Παραμυθιάς 5

5ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος-ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (Μακρίδης)
Άγιοι Ανάργυροι-Ηλυσιακός 2-2 (10′, 89′ / 39′, 45+ )
Καλλιθέα-Θύελλα Καμαρίου 1-0 (56′ Μαρουκάκης)
Ερμής Κορυδαλλού-ΑΕ Μοσχάτου 1-3
Φωστήρας-Ακράτητος 2-1 (68′ Πίσσας, 69′ / 57′ Καραγιάννης)
ΑΕ Κηφισιάς-Άνω Μερά 1-0 (3′ Παυλάκης)
Πανθηραϊκός- Εθνικός Πειραιά 0-0

Βαθμολογία

1. Καλλιθέα 19
2. Άγιος Ιερόθεος 15
3. ΑΕ Μοσχάτου 14
4. Θύελλα Καμαρίου 14
5. ΑΕ Κηφισιάς 13
6. Πανθηραϊκός 12
7. Φωστήρας 12
8. Ακράτητος 8
9. ΑΠΟ Κερατσίνι 7
10. Άγιοι Ανάργυροι 6
11. Άνω Μερά 5
12. Εθνικός 3
13. Ηλυσιακός 3
14. Ερμής Κορυδαλλού 1

6ος όμιλος
Παλληνιακός-Αήττητος Σπάτων 1-1
ΓΣ Μαρκό-Αχαρναϊκός 2-1 (35′ Χίσο, 71′ Θέος / 13′ Τσεβάς)
ΑΕΚ Τρίπολης-Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2 (81′ Δαδάκος, 83′ Μερκούρης)
ΑΟ Υπάτου-Παναρκαδικός 0-0
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Νέας Αρτάκης 0-0
Κόρινθος 2006-Αιολικός (4/11)
Ρεπό: ΑΣ Ρόδος

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ρόδος 16
2. Παναρκαδικός 11
3. ΓΣ Μαρκό 11
4. Αχαρναϊκός 10
5. ΑΟ Υπάτου 9
6. Αήττητος Σπάτων 9
7. Θύελλα Ραφήνας 8
8. Κιθαιρών Καπαρ. 8
9. Κόρινθος 2006 7
10. Παλληνιακός 7
11. ΑΟ Νέας Αρτάκης 6
12. Αιολικός 5
13. ΑΕΚ Τρίπολης 0

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-Ζάκυνθος 0-1 (84′ Κέτμαν)
Πανηλειακός-ΑΕ Ερμιονίδας 2-3 (18′ Μπαβέλης, 37′ / 31′ Ποζατζίδης, 43′ Εσκουρέδο, 50′ Κατσιαμπάς)
Πανγυθεατικός-Ναύπλιο 2017 0-3 (23′ Καλλιμάνης, 75′ Καζάκος, 90+ )
Θύελλα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-2 (27′ Δασουράς, 60′ Βλασόπουλος, 90+ Φούφουλας / 4′ Σκοζάι, 42′ αυτογκόλ)
Παναργειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1 (39′ Νέρες)
ΑΟ Διαβολιτσίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-0 (42′ Μουλιάτος, 85′ Αθανασόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή-ΠΑΟ Βάρδας 1-1 (90+ Γεωργίου / 32′ Αγουρίδης)

Βαθμολογία

1. Ναύπλιο 2017 15
2. ΠΣ Σπάρτη 14
3. ΑΕ Ερμιονίδας 13
4. Ζάκυνθος 13
5. Αστέρας Βλαχιώτη 12
6. ΑΟ Τσιλιβή 11
7. Διαγόρας Βραχν. 10
8. Θύελλα Πατρών 9
9. Πανηλειακός 9
10. ΠΑΟ Βάρδας 9
11. ΑΟ Διαβολιτσίου 7
12. Πανγυθεατικός 6
13. Ολυμπιακός Ζαχάρως 5
14. Παναργειακός 4

8ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής-Γιούχτας 2-0 (17′ Νίκιτς, 42′ Πίσπας)
Πανακρωτηριακός-ΑΟ Πόρου 5-0 (12′ Βασιλάκης, 16′ Βουρβαχάκης, 70′ Μαυγεριτάκης, 76′ Τζόρνταν, 89′ Δρακάκης)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Ατσαλένιος 3-1 (63′ Πυθαρούλης, 67′ Μαρκάκης, 81′ Καλογιαννίδης / 90+ Βοργιάς πεν)
Ηρόδοτος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2 (37′ Κοντογιάννης / 50′ Παληγεώργος, 66′ Μποτωνάκης πεν)
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Βαθμολογία
1. ΑΟ Επισκοπής 16
2. Ηρόδοτος 15
3. ΑΟ Αγίου Νικολάου 9
4. Γιούχτας 8
5. Πανακρωτηριακός 7
6. Ρεθυμνιακός 7
7. Ατσαλένιος 7
8. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 7
9. ΑΟ Πόρου 2

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Football League Στοίχημα | Λάππας: Διπλά και Over που πληρώνουν

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής appeared first on sportime.gr.

Keywords
Αναζητήσεις
ενδεκαδεςτηςκυριακηςπανηλιακουαητητουσπατων
Τυχαία Θέματα