Μπακς: Έβδομη σερί νίκη με κορυφαίο τον Αντετοκούνμπο (vids)

Ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν χθες (23/11) βράδυ οι Μιλγουόκι Μπακς, έχοντας ως καλύτερο παίκτη ξανά τον MVP,  Γιάννη Αντετοκούνμπο, νικώντας τους Πίστονς με 104-90.

Τα «ελάφια» έπαιξαν πολύ καλά από την αρχή της αναμέτρησης και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους, πετυχαίνοντας έτσι την 7η σερί τους νίκη.

Ο «Greek Freak», έδειξα ότι δεν υπάρχει αντίπαλος μέσα στον παρκέ για τον ίδιο, αφού σε 27 λεπτά, κατάφερε να σημειώσει 28 πόντους

με 3/9 βολές, 11/19 δίποντα και 1/3 τρίποντα, καθώς επίσης 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 2 λάθη.

Μάλιστα, κατάφερε να κάνει το 16ο σερί νταμπλ-νταμπλ, πιάνοντας με το συγκεκριμένο ρεκόρ τον Μόουζες Μαλόουν που είχε 16 το 1981.

Giannis has matched Moses Malone's record streak of 16 straight double-doubles to start a season (1981). pic.twitter.com/IIEQU6nnIw

— Milwaukee Bucks (@Bucks) November 24, 2019

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – 24 Νοεμβρίου: Ο Τσάμπερλεν μαζεύει 55(!) ριμπάουντ και διαλύει κάθε ρεκόρ (vids)

Στον αγώνα, συμμετείχε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που μπήκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο δεν πρόλαβε να πάρει κάποιο σουτ και υπέπεσε και σε ένα λάθος.

Για τους αντιπάλους του Γιάννη, αυτός που κατάφερε να ξεχωρίσει ήταν ο Ντέρικ Ρόουζ που τελείωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους, ενώ απών ήταν ο Μπλέικ Γκρίφιν.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης των Μπακς με τους Πίστονς:

BOOOOOOOOOM!!

Till we meet again, T. Snell pic.twitter.com/7xdmoUPIfO

«Everybody’s moving the ball, knocking down shots and having fun!» pic.twitter.com/nRFws0gVAL

The Greek Freak dunks on Detroit!!#FearTheDeer pic.twitter.com/pZWLA7DaPC

The best from The Greek Freak:

28 PTS | 10 REB | 3 AST | 2 STL | 1 BLK pic.twitter.com/s8vrBiCULv

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Μπακς: Έβδομη σερί νίκη με κορυφαίο τον Αντετοκούνμπο (vids) appeared first on sportime.gr.