Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Καθοριστικός ο Μήτρογλου (vid)

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Καθοριστικός ο Μήτρογλου (vid)astiliadΠαρ, 11/20/2020 - 10:34

Ο Ολυμπιακός με 8 νίκες και 3 ισοπαλίες είχε συγκομιδή 27 βαθμών κι προπονητή του τον Βραζιλιάνο σπουδαίο ποδοσφαιρικό σταρ στα νιάτα του, Ζίκο.
Ο Παναθηναϊκός με μια παραπάνω νίκη και διαφορά 2 βαθμών από τους "ερυθρόλευκους"

ήταν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με τον Χενκ Τεν Κάτε να τον καθοδηγεί από την άκρη του πάγκου.

Το σπουδαίο παιχνίδι του "Γεώργιος Καραϊσκάκης" κρίθηκε από την εκτελεστική δεινότητα του Κώστα Μήτρογλου.
Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε για πρώτη φορά στο ματς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ανοίγοντας το σκορ στο 45'.

Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 54ο λεπτό δίνοντας τη νίκη στους Πειραιώτες που με αυτό το αποτέλεσμα προσπέρασαν του "πράσινους" στη βαθμολογία.
Ο Μήτρογλου ολοκλήρωσε τη σεζόν σκοράροντας 9 τέρματα στην παραγωγικότερη μέχρι τότε σεζόν του στη μεγάλη κατηγορία.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Καθοριστικός ο Μήτρογλου Submitted by osinteli on Παρ, 11/20/2020 - 10:17 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/MITROGLOU.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Το ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού  για τη σεζόν 2009-2010 έγινε την 11η αγωνιστική και είχε πρωταγωνιστή έναν επιθετικό. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Το ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού  για τη σεζόν 2009-2010 έγινε την 11η αγωνιστική και είχε πρωταγωνιστή έναν επιθετικό. Article publish on Παρ, 11/20/2020 - 10:34 Article hide updated date On Article is longform Off