Νίκη με ανατροπή για τη Μίλαν

Η Μίλαν μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Κάλιαρι αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1.

Στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος οι «ροσονέρι» δοκιμάζονταν στην έδρα της Κάλιαρι. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο όγδοο λεπτό με τον Μπαρέλα.

Ωστόσο μέσα σε έξι λεπτά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν τη νίκη. Αρχικά, ο Κεσί έφερε το ματς στα ίσια ενώ ο ίδιος παίκτης ανέτρεψε την κατάσταση έξι λεπτά αργότερα.

Στην επανάληψη η Μίλαν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ρόντρίγκεζ στο 80ο λεπτό ενώ οκτώ λεπτά αργότερα με δέκα παίκτες έμεινε και η Κάλιαρι καθώς αποβλήθηκε ο σκόρερ της.

Με αυτή τη νίκη η Μίλαν έφτασε τους 31 πόντους και πλέον είναι έβδομη ενώ η Κάλιαρι έμεινε στους 20 πόντους και τη 16η θέση.