Μέσι: Έμεινε στο πάγκο και...εκνευρίστηκε! (vids)

Μέσι: Έμεινε στο πάγκο και...εκνευρίστηκε! (vids)sdimolitΚυρ, 11/08/2020 - 01:15

Ο Λιονέλ Μέσι έμεινε για πρώτη φορά στον πάγκο στην εποχή Ρόναλντ Κούμαν στην αναμέτρηση με τη Μπέτις στο Καμπ Νόου. Μπήκε στην επανάληψη, έδωσε ασίστ και σκόραρε δις! Τελευταία φορά που ήρθε από τον πάγκο και σημείωσε δύο γκολ ήταν πριν έξι χρόνια κόντρα στη Χετάφε για το κύπελλο.

Ο Αργεντινός που δεν ήταν ''φρέσκος'' σύμφωνα με τον Ολλανδό προπονητή, κάθισε στον πάγκο με τους

αναπληρωματικούς σε μια ασυνήθιστη εικόνα τα τελευταία χρόνια. Μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα κέρδισε πέναλτι με τον Αντουάν Γκριεζμάν να είναι ο εκτελεστής, με τον Γάλλο να μην μπορεί να νικήσει τον πρώην τερματοφύλακα των Καταλανών, Κλαούντιο Μπράβο, με τον Μέσι να παρακολουθεί από τον πάγκο...

Ο Μέσι φέτος είχε ξεκινήσει σε όλα τα παιχνίδια στη La Liga και το Champions League, έχοντας μόλις ένα γκολ με πέναλτι στο πρωτάθλημα κόντρα στη Βιγιαρεάλ (4-0) και τρία γκολ στην Ευρώπη, όλα από τα άσπρη βούλα! Έχει σκοράρει και στις τρεις πρώτες αγωνιστικές (Φερεντσβάρος 5-1, Γιουβέντους 0-2, Δυναμό Κιέβου 2-1).

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με τον Ντεμπελέ όμως η Μπέτις ισοφάρισε με τον Σανάμπρια για να κλείσει το ημίχρονο (1-1). Ο Κούμαν αγχώθηκε και πέρασε τον Μέσι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Γκριεζμάν να δίνει το προβάδισμα στους ''μπλαουγκράνα'' στο 49'  ύστερα από ασίστ του Αργεντινού.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας στο ματς η Μπαρτσελόνα κέρδισε ακόμα ένα πέναλτι στη σεζόν και ο Λιονέλ Μέσι ανέλαβε ακόμα μια εκτέλεση σκοράροντας το 2ο του γκολ στη La Liga. Στο 83ο λεπτό ο Αργεντινός πέτυχε ακόμα ένα γκολ (4-2)! Ο Μέσι προσπάθησε να κάνει χατ τρικ όμως το VAR σωστά του στέρησε το 3ο γκολ, με τον Πέδρι να διαμορφώνει το τελικό 5-2.

''Τον γνωρίζω πολύ καλά και ξέρω πως δουλεύει αλλά δεν ήταν στην καλύτερη φυσική κατάσταση για να ξεκινήσει. Οπωσδήποτε η παρουσία του στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταλυτική''

❝He was not fit enough to start today, but of course his presence in the second half was really important. ❞
— @RonaldKoeman, on Leo #Messi's role in the 5-2 win over Betis pic.twitter.com/SOa8f51sJ1

FC Barcelona (@FCBarcelona) November 7, 2020

Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα!

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona II ΙΣΠΑΝΙΑ Ο Λιονέλ Μέσι έμεινε για πρώτη φορά στον πάγκο στην εποχή Ρόναλντ Κούμαν στην αναμέτρηση με τη Μπέτις στο Καμπ Νόου. Μπήκε στην επανάληψη, έδωσε ασίστ και σκόραρε δις! Article publish on Κυρ, 11/08/2020 - 01:15 Article hide updated date On Article is longform Off