Ισοπαλία για την Βραζιλία στην 100η συμμετοχή του Νεϊμάρ

Βραζιλία και Σενεγάλη έμειναν στο 1-1 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Σιγκαπούρη. Στο ματς αυτό ο Νεϊμάρ έφτασε τις εκατό συμμετοχές με την φανέλα της σελεσάο.

Δεν έγινε ιδιαίτερα καλό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Τα γκολ της αναμέττησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Φιρμίνο σκόραρε στο δέκατο λεπτό για την Βραζιλία με ασίστ του Γκαμπριέλ Ζεζούς. Ο Μανέ στο 26ο λεπτό απείλησε αλλά ο Έντερσον τον σταμάτησε αλλά στο 43ο λεπτό κέρδισε πέναλτι από τον Μαρκίνιος.
Ο Ντιεντιού εκτέλεσε και ισοφάρισε στο 45ο λεπτό.

Ο Νεϊμάρ είχε την ευκαιρία να γιορτάσει την εκατοστή συμμετοχή με γκολ αλλά αστόχησε σε τετ-α-τετ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Ο αστέρας της Παρί είχε δύο ακόμη μίκρο-ευκαιρίες στο 69ο και το 70ο λεπτό. Τελευταία μεγάλη στιγμή στο 86ο λεπτό με τον Μανέ να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.