Η Μπάγερν συνεχίζει απτόητη, ήττα σοκ για την Ντόρτμουντ

Η Μπάγερν συνεχίζει απτόητη, ήττα σοκ για την ΝτόρτμουντgripapΣάβ, 11/28/2020 - 18:33

Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε δύσκολα στην αρχή στην Στουτγκάρδη, αλλά αντέδρασε περνώντας με 1-3. Η ουραγός Κολωνία υποχρέωσε σε ήττα σοκ 1-2 την Ντόρτμουντ.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ-ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 1-3

Η Στουτγκάρδη που προερχόταν από 7 αήττητα μας με 4 ισοπαλίες και 3 νίκες και με τον Μαυροπάνο στη βασική της σύνθεση, αντιμετώπισε την πρωτοπόρο

Μπάγερν Μονάχου και της έβαλε δύσκολα στο ξεκίνημα, καθώς προηγήθηκε με τον Κουλιμπαλί στο 21'.

Η Μπάγερν κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κομάν στο 38' και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου "βρήκε" το 1-2 με τον Λεβαντόφσκι. Ακόμα ένα γκολ 2λεπτά πριν το φινάλε για το τελικό 1-3 με τον Ντάγκλας Κόστα.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ-ΚΟΛΩΝΙΑ 1-2

Η Κολωνία ουραγός στη βαθμολογία σόκαρε την Ντόρτμουντ, καθώς προηγήθηκε με τον Σκιρί, μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Τυνήσιος έβαλε και δεύτερο γκολ στο 60' κάνοντας το 0-2. Το μόνο που κατάφερε η Ντόρτμουντ ήταν να μειώσει με τον Αζάρ στο 74'.

ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ 2-1

Η Λειψία άνοιξε το σκορ με τον Ανχελίνιο στο 29' και στις αρχές του δευτέρου μέρους έκανε το 2-0 με τον Ενκουνκού, κλειδώνοντας το τρίποντο κόντρα στην Μπίλεφελντ, που τη φέρνει και πάλι στους 2 βαθμούς από την κορυφή και την Μπάγερν. Ο Σόρλοτ έχασε πέναλτι και μαζί την ευκαιρία για το 3-0 στο 72' για να κάνει το τελικό 2-1 ο Κλος στο 76'.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ  ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ 3-3

Εντυπωσιακό ματς έγινε στο Βερολίνο, όπου η Ουνιόν που προερχόταν από 3 νίκες στη σειρά και 7 συνολικά ματς χωρίς ήττα, προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με 2-0, χάρη στα γκολ των Άντριχ και Κρούζε με πέναλτι. Η Άιντραχτ μείωσε με τον Αντρέ Σίλβα στο 27' και 9 λεπτά αργότερα, πάλι ο Πορτογάλος ισοφάρισε 2-2. Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο μέρος, αλλά θα έρθουν ακόμη 2 γκολ, 2-3 από τον Ντοστ στο 79' για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Κρούζε στο 82'

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ 1-1

Μετά από στείρο πρώτο ημίχρονο, η Φράιμπουργκ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γκρίφο στο 64'. Το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρούμπεν Βάργκας στο 80'

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Bayern Munich - Ποδόσφαιρο Borussia Dortmund - Ποδόσφαιρο Eintracht Frankfurt - Ποδόσφαιρο RB Leipzig - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Bayern Munich ΓΕΡΜΑΝΙΑ Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε δύσκολα στην αρχή στην Στουτγκάρδη, αλλά αντέδρασε περνώντας με 1-3. Η ουραγός Κολωνία υποχρέωσε σε ήττα σοκ 1-2 την Ντόρτμουντ. Article publish on Σάβ, 11/28/2020 - 18:33 Article hide updated date Off Article is longform Off