Άβτοντορ - Χίμκι 85-82: Δεν σηκώνει κεφάλι με τίποτα!

Άβτοντορ - Χίμκι 85-82: Δεν σηκώνει κεφάλι με τίποτα! ckaouΔευ, 10/26/2020 - 23:34

Η Χίμκι έχασε το τρίτο σερί παιχνίδι της στα τελευταία λεπτά, αυτή τη φορά με θύτη την Άβτοντορ. Ο Σβεντ είχε 1/12 (!) τρίποντα.

Το τραγικό ξεκίνημα της Χίμκι στη σεζόν συνεχίζεται. Η ομάδα του Ρίμας Κουρτινάιτις υπέστη άλλη μία ήττα, αυτή τη φορά από την Άβτοντορ των Μέισον (23π, 5ας) και Μιχαλόβσκι (16π, 5ρ).

Το σκηνικό της κατάρρευσης της Χίμκι επαναλήφθηκε για τρίτο σερί παιχνίδι. Όπως και με τις Αστάνα και Μακάμπι, η παρέρα του Σβεντ είχε σημαντικό προβάδισμα στο

φινάλε, αλλά το χαράμισε. Αυτή τη φορά προηγήθηκε με +6, 2:15 για το φινάλε (76-82), όμως οι γηπεδούχοι έτρεξαν 8-0 σερί σε ένα λεπτό με δύο τρίποντα του Μιχαλόβσκι, η Χίμκι δεν κατάφερε να σκοράρει έκτοτε και το ματς πήγε στην Άβτοντορ.

Για τους ηττημένους ο Σβεντ είχε 17 πόντους, 5 ασίστ, 3κλεψίματα, 4 λάθη και 6/21 σουτ (1/12 τρίποντα), ο Μίκι είχε 24 πόντους με 5/6 τρίποντα και ο Μονρό πρόσθεσε 19 πόντους και 7 ριμπάουντ.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - VTB LEAGUE - ΜΠΑΣΚΕΤ Khimki - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Khimki ΔΙΕΘΝΕΙΣ Η Χίμκι έχασε το τρίτο σερί παιχνίδι της στα τελευταία λεπτά, αυτή τη φορά με θύτη την Άβτοντορ. Ο Σβεντ είχε 1/12 (!) τρίποντα.

Article publish on Δευ, 10/26/2020 - 23:34 Article hide updated date On Article is longform Off