Άγιαξ-Χρόνινγκεν 3-1: Περιμένει απλώς την απονομή του τίτλου!

Άγιαξ-Χρόνινγκεν 3-1: Περιμένει απλώς την απονομή του τίτλου!mkatsafaΚυρ, 03/07/2021 - 15:37

Η ομάδα του Άμστερνταμ έκανε άλλο ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, με την 4η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη της. Με δύο γκολ, ένα στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων από τον Χράφενμπεργκ στο 5ο λεπτό και τον Αλέρ στο 54΄ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς, για να έρθει το 3-0 από τον Τάντιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και αφού στην πρώτη εκτέλεση είχε στείλει τη μπάλα στο δοκάρι, με τη χρήση VAR, δόθηκε

επανάληψη και αυτή τη φορά ο Σέρβος αποδείχτηκε εύστοχος, πετυχαίνοντα το 12ο τέρμα του στο πρωτάθλημα (έχει και 11 ασίστ).

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ajax - Ποδόσφαιρο Groningen - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AFC Ajax ΟΛΛΑΝΔΙΑ Άγιαξ-Χρόνινγκεν: 3-1 (hls) Submitted by ageorgi on Κυρ, 03/07/2021 - 15:53 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_AJAX-GRONINGEN_7-3-21.mp4 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΟΛΛΑΝΔΙΑ Tα στιγμιότυπα του Άγιαξ-Χρόνινγκεν. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AFC Ajax Ajax - Ποδόσφαιρο Groningen - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Την 7η νίκη του στα 8 τελευταία ματς πρωταθλήματος, κατέκτησε ο Άγιαξ απέναντι στη Χρόνινγκεν, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής στην Ερεντιβίζιε. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 15:37 Article hide updated date Off Article is longform Off