Μεγάλη νίκη για τον ΓΣΑΠ στην Α2 μπάσκετ Γυναικών – Εντός έδρας ήττα για ΚΑΟΜ

Με νίκη συνέχισε ο Γυμναστικό Σύλλογος Αγίας Παρασκευής στο πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος), σε αντίθεση με τον ΚΑΟ Μελισσίων, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Άρη Πετρούπολης.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος)

Ανταγόρας Κω – Γ.Σ. Ηλιούπολης 47-59Μελίσσια – Άρης Πετρούπολης 39-52Αγία Παρασκευή – Ο.Α. Χανίων 65-61Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ελευθερία Μοσχάτου 62-70Προφήτης Ηλίας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-62Σπόρτιγκ – ΓΑΣ Καλυβίων 48-33

Αγία Παρασκευή – Ο.Α. Χανίων 65-61

Μεγάλη

νίκη, με μεγάλη ανατροπή, για τον ΓΣΑΠ στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος επί των Χανίων, με σκορ 65-61, που ανεβάζει την ομάδα της Αγία Παρασκευής στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 12 βαθμούς.

Η ομάδα των Βορείων δυσκολεύτηκε απέναντι στα ψυχωμένα Χανιά, που διατηρούσαν το προβάδισμα μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου, και μάλιστα με 13 πόντους διαφορά, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΓΣΑΠ «αφυπνίστηκε» και με ένα επιμέρους 20-3(!) πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Κιουλάφας, Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 17-19, 27-30, 45-58, 65-61

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 6(2), Γρίσπου 8, Βαμβακά 11, Κλείτσα 4, Πολιτοπούλου 21(2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 10, Αμίτση, Δαμουλάκη, Κούκη 3. Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη Παπαμαρκάκη Κασωμένου 2 Ακρίβου 5, Κουφογιάννη 25(4), Καζαντζή 16(4), Ψυχογιού 11(1), Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2

ΚΑΟ Μελισσίων – Άρης Πετρούπολης 39-52

Χάνει έδαφος από την κορυφή της βαθμολογίας ο ΚΑΟ Μελισσίων, ο οποίος γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Άρη Πετρούπολης, με σκορ 52-19, και πλέον βρίσκεται στην 6η θέση, με 11 βαθμούς.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρέθηκε από την αρχή πίσω στο σκορ, προσπάθησε να «ροκανίσει» τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά από την τρίτη περίοδο και μετά εγκατέλειψε την προσπάθεια…

Διαιτητές: Τζιμης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 9-18, 23-27, 28-41, 39-52

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 6, Σατραζεμη 3, Θεοδώρου 6, ΚΟυρουβανη, Κοιλιαριδου 12(2), Βαγδακλή, Χιώτη 6, Αθανασίου 2, Γιαννακόπούλου 2, Νικολέτου 2, Κανέλλου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 6, Μαρίνη 7, Βιντζηλαίου 6, Καββαδία 4(1), Πλούμπη 10, Αρβανίτη 11, Ανωγειανάκη 6, Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματα.

Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Γυναικών – Νότος (7η αγωνιστική)

Ελευθερία Μοσχάτου 14 Σπόρτιγκ 14Αγία Παρασκευή 12ΓΑΣ Καλυβίων 11Γ.Σ. Ηλιούπολης 11Μελίσσια 11ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9Ο.Α. Χανίων 9Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9Ανταγόρας Κω 8Προφήτης Ηλίας 7

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Α2 μπάσκετ Γυναικών – Νότος (3/12)

Αγία Παρασκευή – ΣπόρτιγκΟ.Α. Χανίων – ΜελίσσιαΆρης Πετρούπολης – Ανταγόρας ΚωΓ.Σ. Ηλιούπολης – Προφήτης ΗλίαςΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγ. ΔημητρίουΕλευθερία Μοσχάτου – ΓΑΣ Καλυβίων

The post Μεγάλη νίκη για τον ΓΣΑΠ στην Α2 μπάσκετ Γυναικών – Εντός έδρας ήττα για ΚΑΟΜ appeared first on Ενυπόγραφα.