Περίπατος των Μπακς με "διπλό" Αντετοκούνμπο κόντρα στη Νέα Υόρκη - Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Με σκορ 132-88 νίκησαν τους Νιου Γιορκ Νικς οι Μπακς. Τα «Ελάφια» έκαναν ότι ήθελαν απέναντι σε μία από τις χειρότερες ομάδες του πρωταθλήματος, με τον Αντετοκούνμπο μάλιστα να κερδίζει πολλά λεπτά ξεκούρασης.

Χρειάστηκε να αγωνιστεί μόλις 22 λεπτά, ούτε το μισό δηλαδή του αγώνα, προλαβαίνοντας όμως να σημειώσει 29 πόντους και να μαζέψει 15 ριμπάουντ. Είχε 10/14 σουτ, με τρία εύστοχα τρίποντα, ενώ για ένα ακόμη ματς δεν τα πήγε καλά στις βολές, καθώς είχε 6/11. Μοίρασε 3 ασίστ και ήταν για ένα ακόμη ματς ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του και του αγώνα.

Αυτή

ήταν η 12η σερί νίκη για το Μιλγουόκι που πλέον βρίσκεται στην κορυφή του NBA με ρεκόρ 18-3 (17-3 έχουν οι Λέικερς). Παράλληλα, ήταν το 20ο double double του Αντετοκούνμπο σε 21 παιχνίδια...

Στο παιχνίδι αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο μετά από καιρό. Ο μεγάλος αδερφός του Γιάννη, σε 12 λεπτά παιχνιδιού, σημείωσε 10 πόντους με 4/6 σουτ και 2/4 βολές, ενώ είχε ακόμη 1 ριμπάουντ και 3 ασίστ.