Ημίχρονο: ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 0-0

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο στους "Ζωσιμάδες", ο Άρης έμεινε στο 0-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο. Οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη ευκαιρία στο ίδιο λεπτό μάλιστα. Στο 29΄ ο Ματέο Γκαρσία είχε δοκάρι με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τους γηπεδούχους να απαντούν στην επόμενη φάση, όταν ο Βιδάλ πλάσαρε από κοντά και ο Κουέστα απέκρουσε.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να απειλήσουν με ένα-δύο σουτ ακόμη που ήταν άστοχα, ενώ μετά το πρώτο ημίωρο ο Άρης είχε τον έλεγχο του ρυθμού και κυκλοφορούσε καλύτερα την μπάλα, με τον ΠΑΣ να δίνει μέτρα και να ψάχνει τις αντεπιθέσεις για να βρει χώρους ώστε να γίνει επικίνδυνος.

Μένει το δεύτερο 45λεπτο της αναμέτρησης.