Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Τσέλσι 0-1 - Δείτε το γκολ του Γουίλιαν (VIDEO)

Μονόλογος της Τσέλσι ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Τούμπα, με τους Λονδρέζους να προηγούνται με 1-0 του ΠΑΟΚ, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν κι άλλα τέρματα.

Ο Γουίλιαν άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από υπέροχη πάσα του Μπάρκλεϊ, ενώ στις περισσότερες φάσεις που δημιούργησαν οι Άγγλοι ο Μοράτα αστόχησε, με τον Πέδρο να νικιέται σε τετ α τετ από τον Πασχαλάκη.

Μένει το δεύτερο μέρος, με τον ΠΑΟΚ να

καλείται να αντιδράσει εάν θέλει θετικό αποτέλεσμα στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League, μιας και δεν είχε κάποια καλή στιγμή στο πρώτο 45λεπτο.

Βέβαια, αξίζει να σημειωθεί ότι στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους υπήρξε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ καθώς ο Μπάρκλεϊ κράτησε από τη φανέλα τον Μαουρίσιο αλλά ο Ισπανός διαιτητής Μαγένκο έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι. Όπως φάνηκε από το ριπλέι η φάση είναι καθαρή.