Γλίτωσε ιστορικό κάζο στο 94΄ ο Παναθηναϊκός: Ισόπαλος με την Ιεράπετρα της Γ΄ Εθνικής στο ΟΑΚΑ

Με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (90΄+4΄) ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε (2-2) τον ΟΦ Ιεράπετρας και γλίτωσε από μια ντροπιαστική εντός έδρας ήττα από ομάδα Γ΄ Εθνικής, που θα αποτελούσε στίγμα στην ιστορία του.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου λίγο έλειψε να συμβεί η μεγάλη έκπληξη της διοργάνωσης στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 20΄ με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, όμως οι Κρητικοί ισοφάρισαν με σκόρερ τον Χίσι στο 25΄ και έκαναν την ανατροπή με γκολ του Αναστασόπουλου στο 43΄, πηγαίνοντας με προβάδισμα (1-2) στο ημίχρονο. Μάλιστα, προηγούνταν με 2-1 μέχρι να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Καμπετσή να φέρνει το ματς στα ίσα με γκολ στο 94΄ και να γλιτώνει τον Παναθηναϊκό από ένα ιστορικό κάζο.