Άρης: Φιλική ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην πρόβα τζενεράλε πριν την πρεμιέρα

Ισόπαλος 0-0 έληξε ο φιλικός αγώνας του Άρη με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος πραγματοποιήθηκε στο Καυτανζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης.

Στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος, οι κιτρινόμαυροι, παρότι δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα γκολ.

Ο Άρης έκανε καλό ξεκίνημα με φοβερό σουτ του

Ματίγια στο 7ο λεπτό, ωστόσο η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη και βγήκε εκτός!

Στο 42΄ακολούθησε ακόμη μια σημαντική ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γκάμα έδωσε στον Τζανακάκη, αυτός γύρισε και πάλι στον Πορτογάλο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Βελλίδη!

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λέπτου, με τον Άρη να έχει την κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο.

Οι κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 78΄ είχαν διπλή ευκαιρία να σκοράρουν. Σέντρα του Βαλεριάνου από το αριστερά βρήκε το δοκάρι του ΠΑΣ, ενώ ακολούθησε σουτ του Γκαρσία εκτός μεγάλης περιοχής, το οποίο απομάκρυνε ο Παπαϊωάννου.

Ο Άρης κρατά μια καλή εμφάνιση ενόψει και της 27ης του μηνός οπότε και θα αντιμετωπίσει τη Λαμία στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.