Παναθηναϊκός - Λαμία 2-0: Δύο υπέροχα γκολ έφεραν τη δεύτερη σερί νίκη

Εύκολη επικράτηση του Παναθηναϊκού με 2-0 απέναντι στη Λαμία, με τους πράσινους να πετυχαίνουν τη δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα μετά το ματς με τη Λάρισα και να πλησιάζουν στους δύο βαθμούς απ' την πεντάδα. Γκολ - ζωγραφιές από Μουνιέ και Ινσούα.

Ο Γάλλος εξτρέμ με εξαιρετική προσπάθεια άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μελισσά με όμορφο τελείωμα με το αριστερό.

Στο 63ο λεπτό, ήταν η σειρά του Ινσούα ώστε να πάρει το χειροκρότημα των οπαδών, στρώνοντας τη μπάλα στον εαυτό του και σημειώνοντας το δεύτερο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης.

Στους 30 βαθμούς έφτασε ο Παναθηναϊκός που πλησιάζει την πρώτη πεντάδα και πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο Φάληρο για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό