Με ανατροπή την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός στο Γαλάτσι

Μήνυμα στους… μεγάλους έστειλαν οι "μικροί" του Ολυμπιακού το πρωί του Σαββάτου, αφού αν και βρέθηκαν πίσω με 1-0 χάρη στο γκολ του Μωραϊτάκη, κατάφεραν όχι μόνον να ισοφαρίσουν, αλλά να πάρουν το τρίποντο για το πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Στο 18ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Πανάγου με ατομική ενέργεια και σουτ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 85ο λεπτό μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι που βρήκε στο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Αγιώτη

που από κοντά ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Μπούσης, Κολιμάτσης (46’ Ψάννης), Τζιβελεκίδης, Μπάμπης (56’ Στυλιανόπουλος), Σαρδελής, Μπότος, Χριστόπουλος, Σπηλιώτης, Μωραϊτάκης (76’ Ζιώγας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός (46’ Ράμα), Λάμπρου, Αγιώτης, Πέϊος, Κωστανάσιος, Τσερκώνης (23’ Κηπουρός λ.τ-78’ Κιρτζιαλίδης), Βάρκας, Ξενιτίδης, Βρουσάι.

The post Με ανατροπή την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός στο Γαλάτσι appeared first on REDPLANET.GR.