Η Μαρία Σάκκαρη προκρίθηκε για τρίτη φορά στην καριέρα της στις "32" του Γουίμπλεντον

Η Ελληνίδα Μαρία Σάκκαρη πανηγυρίζει τη νίκη της επί της Βικτόρια Τόμοβα στο Γουίμπλετον.

Για τρίτη φορά στην καριέρα της η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί στον 3ο γύρο του Γουίμπλεντον, μετά τη νίκη της επί της Βικτόρια Τόμοβα με 2-0 σετ.

Η Σάκκαρη δεν έχασε ούτε σετ και έτσι κατάφερε να πάρει μία θέση στις «32» καλύτερες γυναίκες του τουρνουά.

Η Μαρία πήρε το πρώτο σετ

με 6-4 και το δεύτερο με 6-3, έκανε το 2 στα 2 και έτσι επιστρέφει στον 3ο γύρο του βρετανικού τουρνουά, μετά από τρία χρόνια.

Ο επόμενος αγώνας της θα διεξαχθεί την Παρασκευή με αντίπαλο την Τατιάνα Μαρία από τη Γερμανία που νίκησε την Σοράνα Κίρστεα με 2-1 σετ.

Η Σάκκαρη έχει αντιμετωπίσει δύο φορές την προσεχή αντίπαλό της. Μία  σε επίπεδο ITF και μία φορά στο τουρ της WTA και έχει μία νίκη και μία ήττα απέναντί της.

Η Τατιάνα Μαρία είχε νικήσει στο πρώτο ματς το 2014 και η Σάκκαρη στο δεύτερο πριν μερικούς μήνες στο Αυστραλιανό τουρνουά.

ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΤΕΟ Στέφανος Τσιτσιπάς εξήγησε πως διατηρεί τα μαλλιά του σε «φόρμα»Η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών προκρίθηκε στα ημιτελικά του Παγκοσμίου ΠρωταθλήματοςΒαριές ποινές σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ για τα επεισόδια στον τελικό κυπέλλου