Ύποπτο για χειραγώγηση το περσινό ΠΑΟΚ-Κέρκυρα

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Η οικονομική αστυνομία διεξάγει έρευνα για το ματς ΠΑΟΚ-Κέρκυρα της προηγούμενης σεζόν το οποίο είχε ολοκληρωθεί με σκορ 5-1, όπως αναφέρει η εφημερίδα «Live Sport».

Στο μικροσκόπιο των αρχών, έχουν μπει και άλλοι αγώνες του ελληνικού πρωταθλήματος.

Όσον αφορά το συγκεκριμένο ματς, ζήτησαν από όλες τις στοιχηματικές εταιρίες αλλά και από τον ΟΠΑΠ

να σταλούν κάποια στοιχεία μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου.

Η έρευνα με βάση το χαρτί που έχει στα χέρια της η εφημερίδα επικεντρώνεται σε δύο πράγματα. Σε όσους είχαν στοιχηματίσει ότι η Κέρκυρα θα χάνει με δύο γκολ στο ημίχρονο και σε όσους είχαν στοιχηματίσει πως στο πρώτο 45λεπτο θα μπουν τέσσερα γκολ.

Μάλιστα, έχουν ζητηθεί τα πλήρη στοιχεία όλων όσων είχαν στοιχηματίσει σε αυτά τα δυο γεγονότα.

Υπενθυμίζουμε, πως σε εκείνο το ματς στις 30/4/2017, το σκορ ημιχρόνου ήταν 3-1 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Εν συνεχεία στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ πέτυχε δυο ακόμη τέρματα με τον Ουάρντα στο 62′ και τον Πρίγιοβιτς στο 83′.

Το άρθρο Ύποπτο για χειραγώγηση το περσινό ΠΑΟΚ-Κέρκυρα εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.