Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός διέλυσε την ΤΣΣΚΑ με 69-52 και πήρε την πρόκριση στον τελικό!

UPDATE: Τέλος. Ο Ολυμπιακός νίκησε την ΤΣΣΚΑ με 69-52 και πήρε την πρόκριση στον τελικό της Κυριακής.

UPDATE: Δεν χάνεται η πρόκριση στον τελικό.

UPDATE: Στο 64-47 ο Ολυμπιακός με 2 βολές του Άντιτς.

UPDATE: 3′ 30” θέλει για να τελειώσει το ματς. Ο Ολυμπιακός

προηγείται με 15 πόντους και παίζει με τον χρόνο πλέον για να πάρει τη πρόκριση στον τελικό.

UPDATE: Στα χέρια του κρατάει το ματς ο Ολυμπιακός. Προηγείται με 60-42 6′ 30” πριν το τέλος της αναμέτρησης.

UPDATE: Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός. Στο +21 η διαφορά.

UPDATE: Ξεκίνημα 4ης περιόδου.

Ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός στην επίθεση, αλλά έπαιξε εντυπωσιακή άμυνα στην 3η περίοδο και κατάφερε στο τέλος να εκτοξεύσει τη διαφορά στους 17 πόντους. Τα πάντα θα κριθούν στην 4η και τελευταία περίοδο τώρα.

UPDATE: Τέλος 3ης περιόδου. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 53-36.

UPDATE: Ένα επιθετικό ριμπάουντ το Χάινς και ένα τρίποντο του Άντιτς έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση για τον Ολυμπιακό (52-36)!

UPDATE: Όσο καλός είναι αμυντικά ο Ολυμπιακός, τόσο κακός είναι επιθετικά, με βιαστικές επιλογές και πολλά λάθη. Όχι ότι η ΤΣΣΚΑ πάει πίσω.

Μέχρι στιγμής η ΤΣΣΚΑ σκοράρει μόνο με βολές (8/8 στην 3η περίοδο). Ο Ολυμπιακός έχει συμπληρώσει από νωρίς τα 5 φάουλ, ενώ επιθετικά δεν έχει καταφέρει να βρει λύσεις.

UPDATE: Τρίτο φάουλ για τον Σπανούλη.

UPDATE: Εντυπωσιακή άμυνα του Ολυμπιακού σε αυτή την περίοδο. Η ΤΣΣΚΑ έχει πετύχει μόλις 4 πόντους με βολές.

UPDATE: 45-28 ο Ολυμπιακός με τρίποντο του Παπανικολάου!

UPDATE: Ξεκίνησε η 3η περίοδος.

Βρίσκοντας αρκετές λύσεις στην επίθεση, πότε από τον Σλούκα, πότε από τον Άντιτς και πότε από τον Χάινς, ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε το άναρχο στυλ παιχνιδιού της ΤΣΣΚΑ στο δεύτερο 10λεπτο, έμεινε σταθερά πάνω από τους δέκα πόντους και το ημίχρονο τον βρήκε μπροστά με 40-28. Αν μάλιστα οι Ερυθρόλευκοι ήταν λίγο πιο ψύχραιμοι στις τελευταίες επιθέσεις τους, τότε η διαφορά θα ήταν μεγαλύτερη.

UPDATE: Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει τον Ολυμπιακό να προηγείται της ΤΣΣΚΑ με 40-28.

UPDATE: Πολλές βιαστικές επιλογές και από τις δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 40-28.

UPDATE: Ρεσιτάλ της ΤΣΣΚΑ από χαμένα τρίποντα και λάθη. 38-25 μπροστά ο Ολυμπιακός.

UPDATE: Ξεσηκώνονται οι 3.000 οπαδοί του Ολυμπιακού που βρίσκονται στο Λονδίνο. Οι Ερυθρόλευκοι προηγούνται 35-23, περίπου 5 λεπτά πριν το τέλος της περιόδου.

UPDATE: 6′ 16” πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός προηγείται με 10 πόντους (33-23).

UPDATE: Στο +9 ο Ολυμπιακός (29-20) με τρίποντο του Άντιτς!

UPDATE: Ξεκίνημα 2ης περιόδου.

Ο Ολυμπιακός εκμεταλλευόμενος τα λάθη της ΤΣΣΚΑ (6), αλλά και την αστοχία των Ρώσων στις βολές, βρέθηκε μπροστά με 7 πόντους (24-17) στην πρώτη περίοδο.

UPDATE: Τέλος πρώτου 10λεπτου. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 24-17.

UPDATE: 1′ 4” πριν το τέλος του 10λεπτου ο Ολυμπιακός είναι μπροστά με 21-17.

UPDATE: Χέρι-χέρι πάνε στο σκοράρισμα Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ. 18-17 δύο λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

UPDATE: Με δύο εύστοχες βολές, ο Σπανούλης έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό με 16-15.

UPDATE: Πολύ εύστοχοι είναι οι παίκτες της ΤΣΣΚΑ από τα 6.75. Οι Ρώσοι προηγούνται του Ολυμπιακού με 15-12.

UPDATE: Πρώτο πρόβλημα για τον Ολυμπιακό. Δεύτερο φάουλ για τον Παπανικολάου. Τη θέση του παίρνει ο Περπέρογλου.

UPDATE: Προβάδισμα 12-10 για τον Ολυμπιακό 5 λεπτά πριν το τέλος του πρώτου 10λεπτου.

UPDATE: Γρήγορος ρυθμός στην αρχή της αναμέτρησης. Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ 10-10 στο 3′ 50”.

UPDATE: Η 5αδα του Ολυμπιακού είναι Λο, Σπανούλης, Παπανικολάου, Πρίντεζης και Πάουελ. H ΤΣΣΚΑ ξεκινάει με Τζάκσον, Τεόντοσιτς, Ουίμς, Κριάπα και Καού.

UPDATE: Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει ο μεγάλος ημιτελικός του Final Four του Λονδίνου, εκεί όπου ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, με στόχο τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό της Euroleague.