Νίκη θρίλερ με μεγάλο πρωταγωνιστή στο τέλος τον Γιάννη

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει για άλλη μία φορά πληθωρική παρουσία με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ, οι Μπακς πήραν στην παράταση το... θρίλερ απέναντι στους Σίξερς με τελικό σκορ 109-108.

Σε μία αδιάφορη, αλλά άκρως συναρπαστική αναμέτρηση, οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο έφυγαν με το «διπλό» από τη Φιλαντέλφια, επικρατώντας στην παράταση των Σίξερς με 109-108.

Ο «Greek Freak» πραγματοποίησε μία ακόμα πληθωρική εμφάνιση μετρώντας 14 πόντους, 9 ασίστ,

7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες και 5 λάθη σε 40 λεπτά συμμετοχής, με τον Μίντλετον να βρίσκεται σε εξαιρετικό βράδυ και να οδηγεί τα «Ελάφια» με 36 πόντους και 9 ασίστ.

Με το σκορ στο 98-96 για τους γηπεδούχους, ο Γιάννης πήρε πάνω την κατάσταση, ισοφαρίζοντας σε 98-98, 33 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος, με τον Μίντλετον να αστοχεί σε τρίποντο στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας.

Στο έξτρα πεντάλεπτο το παιχνίδι παρέμεινε θρίλερ, με τον Πάρκερ να δίνει αέρα επτά πόντων (109-102) στους φιλοξενούμενους, αξιοποιώντας την ασίστ του Αντετοκούνμπο, περίπου ενάμιση λεπτό πριν από τη λήξη.

Παρόλα αυτά οι Σίξερς επέστρεψαν και μείωσαν σε 109-108 με 42 δευτερόλεπτα να απομένουν, με τον Γιάννη να αποδεικνύεται ξανά καθοριστικός, καθώς σταμάτησε την προσπάθεια του Τόμπσον στην τελευταία επίθεση των γηπεδούχων, διατηρώντας το τελικό 109-108 για την ομάδα του Τζέισον Κιντ.

Από πλευράς Σίξερς, ο Σμιθ σημείωσε 22 πόντους, με τον Νοέλ να τον ακολουθεί με 18πόντους και 13 ριμπάουντ.

Tα δωδεκάλεπτα: 23-29, 45-62, 70-76, 98-98 ,108-109 (παράταση)

The post Νίκη θρίλερ με μεγάλο πρωταγωνιστή στο τέλος τον Γιάννη appeared first on KoolNews.