Σπουδαίο «διπλό» για τον Ιωνικό Ιωνίας

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ιωνικός Ιωνίας, επικράτησε εκτός έδρας του Μαντουλίδη με 76-67 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μισό του αγώνα ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους παίρνοντας το προβάδισμα καις το τέλος τη νίκη με 76-67. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Αγγελίδης ο οποίος σταμάτησε στους 17 πόντους, ενώ σημαντική ήταν και η βοήθεια του Γουνιώτη ο οποίος πρόσθεσε άλλους 14 πόντους. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ναούμης που