Όταν ο Γκαζτανιάγα... πλήγωσε στις καθυστερήσεις τον Ιδιάκεθ (vid)

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΛ Γιον Γκαζτανιάγα δεν φημίζεται για την επαφή του με τα δίχτυα. Κάνει άλλες δουλειές στον αγωνιστικό χώρο. Αναλαμβάνει τη βρώμικη δουλειά που λένε. Κόβει και τρέχει ασταμάτητα όταν αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή, ενώ όταν μεταφέρεται στο κέντρο της άμυνας υπερασπίζεται την τον τερματοφύλακα.

Ο 27χρονος Ισπανός σκόραρε μόλις τρεις φορές στην καριέρα του. Το τελευταίο του τέρμα το συναντάς πέντε χρόνια πίσω. Συγκεκριμένα στις 07 Σεπτεμβρίου του 2013

στον αγώνα Σοσιεδάδ Β’ με την Τολέδο.

Ο Γκαζτανιάγα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινή προβολή ισοφάρισε για την ομάδα του και διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Ξέρετε ποιον… πλήγωσε;

Τον τέως προπονητή της ΑΕΚ Ιμανόλ Ιδιάκεθ, ο οποίος καθόταν στην άκρη του πάγκου και δεν πίστευε πως χάθηκε η διαφαινόμενη νίκη, η οποία θα ερχόταν με ανατροπή.