Κέρδισαν το “Κύπελλο Αμμοχώστου” στο αεροβόλο τουφέκι

Ο έφηβος σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου Ανδρέας Χαραλάμπους και η πρωταθλήτρια της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Μαριλένα Κωνσταντίνου, ήταν οι μεγάλοι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι, στον αγώνα σταθερού στόχου για το «Κύπελλο Αμμοχώστου»!

Στον ίδιο αγώνα ξεχώρισαν τα νέα παγκύπρια ρεκόρ που πέτυχαν οι νεαροί αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ, Μιχάλης Παφίτης στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με στάντ (414.2) και Κατερίνα Χαρή στο τουφέκι κορασίδων με σταντ (406.7)! Ο αγώνας για το «Κύπελλο Αμμοχώστου» ήταν ο τρίτος του Παγκυπρίου

Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2017 – 18 κι έγινε στις εγκαταστάσεις σταθερού στόχου του διεθνούς σκοπευτηρίου Λεμεσού το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Δεκεμβρίου.

Ο διεθνής νεαρός Ανδρέας Χαραλάμπους, με 609.4 εξασφάλισε την πρώτη θέση τόσο στην κατηγορία των εφήβων όσο και στη γενική κατάταξη των 60 βολών, όπου τη δεύτερη θέση πήρε ο νικητής των ανδρών Ανδρέας Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ με 599.9. Η Μαριλένα Κωνσταντίνου με 406.4 πρώτευσε στη γενική κατάταξη των 40 βολών, όπου δεύτερη κατετάγη η νικήτρια των νεανίδων Κάλια Παπασωζομένου της ΣΚΟΛΕΥ με 394.7. Στις άλλες κατηγορίες, ο Γιώργος Ευαγγέλου της ΣΚΟΛΕΥ ήταν ο νικητής στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με 390.7, η συναθλήτρια του Νικολέτα Κυρίλλου, με 382.3 πρώτευσε στο τουφέκι κορασίδων, ενώ άλλοι δυο νεαροί αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ, οι Ανδρέας Ηρακλέους (393.5) και Θέα Φράγκου (360.3) πήραν τις πρώτες θέσεις στο αεροβόλο τουφέκι παμπαίδων και παγκορασίδων αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο αεροβόλο τουφέκι σε κάθε κατηγορία στον αγώνα για το «Κύπελλο Αμμοχώστου» ήταν τα ακόλουθα: