Αντίο με «Χ» στη La Liga, το βλέμμα στο Κίεβο! (video)

H Ρεάλ ήταν εξαιρετική για ένα ημίχρονο, όπου προγήθηκε με δυο τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη το βλέμμα ήταν στο Κίεβο και η Βιγιαρεάλ απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο τελευταίο φετινό ματς της La Liga.

Ο Ζινεντίν Ζιντάν έγινε ο πρώτος προπονητής στην ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης που έδωσε φανέλα βασικού στον γιο του, Λούκα, ωστόσο το υπόλοιπο σχήμα ήταν μια... πρόβα για το Κίεβο και τον τελικό του Champions League. H Bασίλισσα ήταν εξαιρετική

στο πρώτο 45λεπτο, όπου προηγήθηκε με δυο τέρματα, όμως στην επανάληψη κατέβασε ταχύτητα και ισοφαρίστηκε (2-2). Οι Μαδριλένοι έκλεισαν τη χρονιά στην 3η θέση και πλέον τα δίνουν όλα για την κατάκτηση του τρίτου διαδοχικού ευρωπαϊκού τίτλου. Δύο ακόμα... στρογγυλούς, αριθμούς έπιασε ο Κριστιάνο Ρονάλντο που σκόραρε σε 10ο σερί ματς πρωταθλήματος φτάνοντας τα 450 γκολ με τη φανέλα της Ρεάλ.

Вильярреал - Реал Мадрид. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 38 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.