ΝΟΤΟΣ | 2ος : Σούπερ Μίλωνας, Κορωπί και Παπάγος

Ο Μίλωνας έπειτα από ένα συγκλονιστικό ματς πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στον Πολυκράτη, καθώς επικράτησε με 70-66, ενώ το Κορωπί νίκησε την Γέρα με 78-72. Στο ματς με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ο Παπάγος επικράτησε του Ιωνικού Νικαίας με 77-65

Ο Μίλωνας επέστρεψε στις νίκες, μιας και κατάφερε να επικρατήσει του Πολυκράτη με 70-66. Η ομάδα του Τάκη Πανούλια διατηρούσε ένα μικρό προβάδισμα κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Στο 33ο λεπτό ο Πολυκράτης είχε τα ηνία του ματς καθώς ήταν μπροστά με 50-57. Όμως ο Μίλωνας βρήκε τις λύσεις από τους Οικονομόπουλο και Καραχοντζίτη και στο 39ο λεπτό το σκορ ήταν 69-66. Ο Μούστα αστόχησε σε δύο βολές, 15 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος, αλλά ο Τοπουζίδης στην τελευταία επίθεση του Πολυκράτη δεν βρήκε στόχο από την γραμμή του τριπόντου, με τον Μίλωνα να παίρνει το φάουλ και τον Μούστα να διαμορφώνει το τελικό 70-66.

Η Λιβαδειά έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Παναγίτσα Χαλκίδας, επικράτησε με 96-34 και ανέβηκε και πάλι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Στην δεύτερη και τρίτη θέση (με τους ίδιους βαθμούς με την Λιβαδειά) βρίσκονται ο Ιωνικός ο οποίος ηττήθηκε από τον Παπάγο και η Γέρα που έχασε από το Κορωπί.