Ήττα και αποκλεισμός Τσιτσιπά: Ο Καναδός Ράονιτς πέταξε εκτός Australia Open τον Έλληνα τενίστα (Video)

ΕΛΛAΔΑ

Τεράστιο εμπόδιο για τον Στέφανο Τσιτσιπά αποδείχθηκε ο Καναδός Μίλος Ράονιτς ο οποίος νίκησε με 3-0 σετ , αποκλείοντας στη φάση των "32" του Australia Open τον Έλληνα τενίστα.

Ο Τσιτσιπάς πήρε άνευ αγώνα το εισιτήριο για τον 3ο γύρο του πρώτου Grand Slam της σεζόν, καθώς ο προηγούμενος του αντίπαλος, Φιλίπ Κολσάιμπερ, αποσύρθηκε λόγω τραυματισμού.

Ο Μίλος Ράονιτς, πρώην Νο.3 και νυν Νο. 32 στην παγκόσμια

κατάταξη, στους πρώτους γύρους πέτυχε άνετες νίκες απέναντι σε Λορέντζο Γκιουστίνο και Κριστιάν Γκάριν, κερδίζοντας αμφότερους με 3-0 σετ.

Αυτή ήταν η πρώτη φορά που οι δυο τενίστες βρέθηκαν αντιμέτωποι.

Well, what now? Upsets, upsets, upsets. A dramatic third round at the #AusOpen becomes more intense as Milos Raonic shocks sixth seed and 2019 semifinalist Stefanos Tsitsipas, 7-5 6-4 7-6(2). pic.twitter.com/GPC1atCEm6

— Kristoffer Ed Bellen (@KristoffBellen) January 24, 2020

Geçen senenin yarı finalisti Stefanos Tsitsipas'ı 7-5, 6-4 ve 7-6(2) ile geçen Milos Raonic, tur atladı.
 Raonic, Avustralya Açık'ta yedinci kez dördüncü tura yükseldi.

Kanadalı raketin sıradaki rakibi 2018 finalisti Marin Cilic olacak.#AusOpen #AO2020 pic.twitter.com/nfqg0GcCgw