Πρέμιερ Λιγκ: Η Έβερτον συνέτριψε τη Γιουνάιτεντ με 4-0 – Δείτε τα γκολ!

Όλη η Αγγλία περιμένει το μεσοβδόμαδο ντέρμπι του Μάντσεστερ που θα κρίνει εν πολλοίς τη “μάχη” του τίτλου για τη Σίτι, αλλά η Γιουνάιτεντ επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε κακή κατάσταση, γνωρίζοντας “βαριά” ήττα από την Έβερτον με 4-0.

Μία ακόμη ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη 4άδα του πρωταθλήματος και πιο κοντά στην έξοδο στο Champions League...
, έχασε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που εμφανίστηκε αγνώριστη κόντρα στην Έβερτον
και «συνετρίβη» με 4-0 στο Γκούντισον Παρκ.

Η ομάδα του Σόλσκιερ ήταν «ανύπαρκτη» από την αρχή του αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 13ο λεπτό με γκολ του Ριτσάρλισον. Στο 28′ ο Σίγκουρντσον «καθάρισε» το ματς για την ομάδα του, η οποία έδωσε μάλιστα διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Λούκας Ντιν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 56ο λεπτό του αγώνα, για να διαμορφώσει το τελικό 4-0, ο Θίο Γουόλκοτ στο 64′ νικώντας με διαγώνιο σουτ τον Ντε Χεά σε τετ-α-τετ.