Ο ΟΦΗ επικράτησε 2-1 του Διαγόρα στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Football League

22:32 1/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Το μαρτύριο των πλέι οφ αλλά και της Football League τελείωσε την Δευτέρα (1/8) για τον ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε 2-1 του Διαγόρα στη Νέα Σμύρνη και ολοκλήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις του στα πλέι οφ ανόδου. Παπυολής και Ρούσεφ πέτυχαν τα γκολ
για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, ενώ για το συγκρότημα του Μιχάλη Τσιβρινή μείωσε ο Χατζηκοσμάς. Λίγα πράγματα έδειξαν οι δύο ομάδες, οι οποίες είχαν από μία καλή φάση κατά την διάρκεια του πρώτου μέρους. Στο 19', ο Φράγκος βρέθηκε με κενό τέρμα, μετά από λάθος έξοδο του Κασμερίδη, ωστόσο άργησε πολύ και έδωσε το δικαίωμα στον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να απομακρύνει.Στο 31', ήταν η σειρά των κρητικών να αγγίξουν το γκολ, όταν ο Παπουλής βρέθηκε σε πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στην αγκαλιά του Τυρέλη. Το ημίχρονο ολοκλήρώθηκε χωρίς σκορ. Η ομάδα του Αναστόπουλου ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκε στο 57', όταν μετά από λάθος των παικτών του Διαγόρα, ο Παπουλής έγινε κάτοχος της μπάλας, πλάσαρε τον Τυρέλη και έκανε το 1-0.Μετά από 15 λεπτά, ο ΟΦΗ έκανε δύο τα τέρματα του, όταν ο Ρούσεφ, με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή του Διαγόρα έγραψε το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι ροδίτες ήταν να μειώσουν σε 1-2, με τέρμα του Χατζηκοσμά στο 77'.Διαγόρας (Μιχάλης Τσιβρινής): Τύρελης (77' Μανώλακας), Πεταυράκης, Αυγενικού, Μπαούρης, Φράγκος (82' Χατζημανώλης), Χατζηκοσμάς, Χατζηπέτρος, Μαριεττάκης, Μαλλιάκας, Καρπαθάκης, Πουλόπουλος (85' Καραγιάννης).ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Κασμερίδης, Γαλανόπουλος, Μπουλούτ, Κάλαϊτζιτς (78' Ρόβας), Ζαχαράκης, Ρούσεφ (85' Καμπάνταης), Γεωργίου, Παπουλής, Ουκάρ, Κατσικογιάννης, Τάντιτς (73' Βερόν).