Μία ακόμα φιλική νίκη, την τρίτη στη σειρά, πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (18/9) ο Αρης απέναντι στον Επίκουρο Πολίχνης

Μία ακόμα φιλική νίκη, την τρίτη στη σειρά, πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (18/9) ο Αρης απέναντι στον Επίκουρο Πολίχνης αυτή τη φορά, ξεπερνώντας το εμπόδιο του αντιπάλου του με 1-3 σετ (22-25, 25-21, 26-28, 22-25).

Στον αγωνιστικό τομέα, οι κίτρινοι, παρ' ότι ξεκίνησαν καλά και κατέκτησαν με σχετική ευκολία το πρώτο σετ, εντούτοις, στη συνέχεια το σκηνικό του παιχνιδιού

ανατράπηκε, με τους παίκτες του Γιώργου Οικονομίδη να χάνουν το δεύτερο στις λεπτομέρειες.

Στην τρίτη περίοδο, όπως ακριβώς συνέβη στο χθεσινό (17/9) φιλικό με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, το σύνολο του Οικονομίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια, ωστόσο, πέτυχε την ολική επαναφορά και στο τέλος το κατέκτησε το σετ με 28-26. Τέλος, στο τέταρτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι, δείχνοντας καλά στοιχεία σε άμυνα κι επίθεση, έφτασαν σχετικά εύκολα στην κατάκτησή του.

"Να σταθεροποιηθούμε σε κάποια πράγματα"Μετά το τέλος του αγώνα, ο τεχνικός του Αρη, Γιώργος Οικονομίδης, σχολίασε: "Θέλουμ