Με γκολ του Φουστέρ και ανατροπή ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 τον Αρη στη Θεσσαλονίκη

Με τους πολύτιμους τρεις βαθμούς φεύγει ο Ολυμπιακός από το Κλεάνθης Βικελίδης, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Με τον Φουστέρ να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο στο 75΄ και να οδηγεί τους ερυθρολεύκους για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι σε νίκη, η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε επικράτησε με 2-1 στη Θεσσαλονίκη,
αυξάνοντας τη διαφορά από τον Παναθηναϊκό στους 10 βαθμούς. Ο Αρης είχε προηγηθεί στο 17' με τον Νέτο, αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο ο Τζιμπούρ ισοφάρισε, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα. Ο Ολυμπιακός πλέον μεταφέρει το άγχος στους πράσινους, που κοντράρονται την Κυριακή με την ΑΕΚ, και τους περιμένει την επόμενη αγωνιστική στο Καραϊσκάκη για να κλειδώσει με τρίποντο την επιστροφή του στους τίτλους. Κατοχή ο Ολυμπιακός, γκολ ο Αρης
Μετά τα πρώτα δέκα αναγνωριστικά λεπτά, ο Ολυμπιακός ήταν η ομάδα, που ανέλαβε την πρωτοβουλία, αλλά ο Αρης αυτός, που βρήκε δίχτυα. Ο κινητικός Μιραλάς, αστόχησε από καλή θέση στο 13', αλλά η προσπάθεια του Νέτο