Κύπελλο: Στους 4 ο Πανιώνιος, 82-65 τον Κολοσσό

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 82-65 του Κολοσσού στη Νέα Σμύρνη και έγινε η δεύτερη ομάδα -μετά τον Παναθηναϊκό- που εξασφαλίζει την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕλλάδαςΠανιώνιος ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση, επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό του και ξέφυγε με 13 (27-14). Με τρίποντο του Παπαντωνίου, ο Κολοσσός μείωσε στους 10 (17-27) στο 10'.Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι κυανέρυθροι ανέβασαν την απόδοση τους σε άμυνα και επίθεση και αύξησαν την διαφορά τους στο +20 (48-28) στο 19'. Με καλάθι και βολή του Γεωργαλλή, οι ροδίτες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με -17 (31-48).Στο τρίτο δεκάλεπτο, το συγκρότημα του Φραγκιά παρουσιάστηκε βελτιωμένο, έσφιξε την άμυνα του και με ηγέτη τον Οσμπι στην επίθεση, μείωσε την διαφορά στους έξι (50-56). Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις και έκλεισαν το δεκάλεπτο με +10 (62-52).Παρά τις προσπάθειες του Κολοσσού στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πανιώνιος διατήρησε το προβάδισμα του μέχρι το τέλος και επικράτησε με το τελικό 82-65, εξασφαλίζοντας παράλληλα την πρόκριση του στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας.Τα δεκάλεπτα: 27-17, 21-14, 14-21, 20-13.