Eπεισόδια στα Γιάννενα

Από σοβαρά επεισόδια σημαδεύτηκε το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Β΄ εθνικής, ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ, που βρήκε νικήτρια την ομάδα της Ηπείρου με σκορ 1-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οπαδός των γηπεδούχων εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, Πολυχρόνη Βεζυρίδη.
Ο διαιτητής Λαμπρόπουλος διέκοψε το παιχνίδι (για τρίτη φορά, αφού είχαν προηγηθεί δύο περιπτώσεις όπου σταμάτησε το ματς ζητώντας να βγουν από τον περιβάλλοντα
χώρο του γηπέδου οι οπαδοί του ΠΑΣ), ενώ ο Βεζυρίδης διακομίστηκε στο νοσοκομείο. Τελικά, το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά μετά από μία και πλέον ώρα, με τον Κασμερίδη να παίρνει τη θέση του Βεζυρίδη και τον Μπερτίν να αποβάλλεται, επειδή κυνήγησε και χτύπησε τον οπαδό που είχε επιτεθεί στον συμπαίκτη του! Το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο, από γκολ του Κυριάκου στο 24΄, κι ενώ νωρίτερα ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Κατσικογιάννη. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο ΠΑΣ ξέφυγε πάλι με τέσσερις βαθμούς