Β' ΕΣΚΑΝΑ (5η Αγ.): Και τώρα οι δυο τους (vid)

Έχοντας τα μεγάλα αστέρια της σε κέφια η Ευρυάλη επικράτησε του Παννεαπολικού με 70-60 φτάνοντας στο απόλυτο 5/5, κάτι που έκανε και ο Ερμής Πειραιά, κερδίζοντας στον Κορυδαλλό την Προοδευτική με 63-52, περιμένοντας την ερχόμενη αγωνιστική (6η, 10/11, 21:45) στο «Π.Σαλπέας» την Ευρυάλη στο πρώτο crash test της χρονιάς. Σε απόσταση αναπνοής παρέμειναν ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου (νίκησε στο Βυζαντινό τα Ταταύλα με

79-66) και η Γλυφάδα (νίκησε στη Νέα Πέραμο με 65-62).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγ.:

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 76-69
ΑΟΝΑ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 57-49
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-60
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 52-63
ΤΑΤΑΥΛΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 66-79
ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ - ΓΛΥΦΑΔΑ 62-65
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 76-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 76-69
Διαιτητές: Μηλαπίδης Ισιγώνης
Δεκάλεπτα : 17-12, 23-18, 15-20 , 21-19
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης Λαμπαδάριος) : Κόϊκας 5, Ρήγος 3, Φουντής 3(1), Ντώνη 8(1), Ιωαννίδης 19(1),Βαρλάς 18(2), Σκοπελίτης 15, Λάμπρου , Καψοκόλης , Ρεπάνης 3, Γιανδήμας 2
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ (Λουλουδάκης , Βλουτής): Δελής 16(2) Κορωνιός 15(2) Νικολάκης 4, Παπαμιχαήλ, Παχής 12(1), Παπαδάκης 4, Παπαγιαννόπουλος 2, Χριστοδουλόοπυλος 7(1) Φιτσιλής , Ανδριώτης 9(1), Σκουμπής

ΑΟΝΑ – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 57-49
Διαιτητές : Αναστασίου Τηγάνης Ι.
Δεκάλεπτα : 19-13, 35-26, 51-44, 57-49
ΑΟΝΑ (Βελέγκας, Πέρρος): Ζευγώλης , Μαγγωνάκης 12(3), Aμερσον,Αγγλόπουλος 2, Μανίκας 4. Παπαϊωσήφ 12, Λαγιόπουλος 5(1) Χατζηρόδος 2, Ραζής 10(3), Πηλιούνης 10, Αρνόκουρος
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος): Χρυσούλης 6(1) , Στεφάνου 11, Γκίνης 2. Τόμπρος , Μπουρβάνης 7, Αντωνίου 14(3), Αναγνωστόπουλος , Καρατζόγλου 7(1), Κούμενος 3

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 62-65
Διαιτητές : Μαυρέλης Τσαλίκης
Δεκάλεπτα : 15-22, 32-28, 48-43, 62-65
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ ( Δρουμπούκης, Ράμμος) : Προσελέντης 7, Τηγάνης 4, Καραίσκος 12, Ψωμαδέρης 16(1), Νικολούσιος 10 (2), Χαραλαμπίδης 2, Παπάνογλου 11(1), Μελισάς , Σαμλί, Παπαδόπουλος, Τσολιάκος, Μουστάκας
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτσόγλου): Μαυροειδάκος , Γιοβάς 8, Τζοβάρας, Καμπούρης, Μαραγκόπουλος 35 (3), Αλεξανδρόπουλος 8(2), Σαφός, Γουλανδρής 4, Στεργίου, Λογαρής, Χαριτωνιδης, Κουτσολιάκος 10

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. 52-63
Διαιτητές : Ορφανός Αργυρούδης
Δεκάλεπτα : 19-23, 26-32, 38-49, 52-63
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Μανδραγός Πολίτης): Συργος 7(1), Ωνάσογλου , Χαϊδεμένος 12, Κούτρης , Βαρβατάκος 5, Κοθράς , Μελάς 12(2) , Μπουλαντζάς 7 , Μπινιάρης 10, Τζίτζης, Πρέκας , Μακαρατζής
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής , Μάρδας) : Λαμπρινός , Κόγκας 11(3) , Μαμουνής , Βλαχάκης 1, Κορκοσούρας 11(2), Αθανασούλας 11, Μοναχός 4, Ρέππας 4, Μπόθος 5(1) , Παυλόπουλος Θ. Τριανταφυλλίδης 16

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 66-79
Διαιτητές : Αποστολάκης - Σκάλτσης
Δεκάλεπτα: 11-20, 24-40, 44-51,66-79
ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Νικολόης 5, Παπαδόπουλος 9, Μοντζακόβσκι 8(1), Κουρής 12(3), Κουζινόγλου 2, Αβανίδης 16, Μαρκόπουλος 10, Παδουβάς 2, Κάβουρας 2, Σιταράς
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης - Μαγγιώρος): Νοίδης 5, Φωστέρης 7, Δούβος 5, Αποστολάκης 2, Κασσάνος 4, Γρηγοράκος 14(1), Κουκουβάκης 12(2), Αδράμης 8(2), Λούκος 16, Ακρίβος 4(1), Ζάβρας 2

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ 76-74
Διαιτητές : Παυλόπουλος , Ταχμαζίδου
Δεκάλεπτα : 35-12, 51-36, 61-55, 76-74
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τάσος, Ζάλιαρης): Απτόσογλου , Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 10, Φλέγκας 13, Βασιλικός 15(2) , Ρουμάνι 14(2) , Κουντούρης 11(1) , Πασσαρής, Φωτεινάκης 13(4), Γιαννακόπουλος , Καραμπίκας , Ελενίτσας
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος): Συριανός 4(1) , Βάσης , Ντάσκας, Καρασούλας 2, Φελλάς, Νικολάου 2, Γιαμπάνης 10(1) , Βασιλάκος 10(3) , Καραλάκης 12(1) , Μαρκουίζος 13 , Κετέμα 17(2), Κοντούζογλου 3

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-60
Διαιτητές : Πόντας Ναστούλης
Δεκάλεπτα : 14-18, 38-30, 57-44, 70-60
ΕΥΡΥΑΛΗΓΛΥΦ.( Τασιόπουλος Φωτεινός): Συγλέτος 6(2), Κακαβάς Π. 17(1) , Μαγρίζος 8 , Παρασκευόπουλος 3(1) Χαλκιάς 2, Κασπαριάν 20(2), Μαγγανάς 6 Αλεξιάς 4, Τσίλαγας 4
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Χαραλαμπίδης Μ. 9(1), Φορτάτος , Τριανταφύλλου 3(1), Γουρνάς 10, Βουρνάς 2, Χαραλαμπίδης Ε. 5, Θεοδωρικάκος 12(1) , Παπαγιαννακόπουλος 4, Μαρής 15(3)

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

1.Ευρυάλη 10 (5-0)2.Ερμής Πειραιά 10 (5-0)3.Αστέρας Αγίου Δημήτριου 9 (4-1)4.Γλυφάδα 9 (4-1)5.ΑΟΝΑ 8 (3-2)6.Δάφνη Αγίου Δημήτριου 8 (3-2)7.ΕΑ Νίκαιας 7 (2-3)8.Λέων Μοσχάτου 7 (2-3)9.Τερψιθέα Γλύφαδας 7 (2-3)10.Παννεαπολικός 7 (2-3)11.Τελαμώνας 6 (1-4)12.Προοδευτική 6 (1-4)13.Ταταύλα 6 (1-4)14.Ένωση Νέας Περάμου 5 (0-5)
Keywords
Τυχαία Θέματα
iNews > Αθλητικά > Basket Blog
Β ΕΣΚΑΝΑ 5η Αγ,v eskana 5i ag