Τουρκία; Διπλό κορυφής για την Εφές (pics)

Ένα μεγάλο διπλό πέτυχε η Αναντολού Εφές του Βέλιμιρ Περάσοβιτς στην έδρα της Μπεσίκτας με 93-83 στ πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Τουρκίας. Πλέον στην κορυφή είναι η Φενέρ κι η Εφές με 28 πόντους και τρίτη είναι η Μπεσίκτας με 26.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους που πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά με 49-42, όμως στην τρίτη περίοδο η διαφορά μειώθηκε από την Μπεσίκτας σε 72-68. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως η άμυνα της Εφές έκανε την διαφορά και της έδωσε την σχετικά άνετη νίκη με 93-83.

Καλύτεροι για τους νικητές

ήταν ο Μπράουν με 13 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Οσμάν με 18 πόντους 3 ριμπάουντ και ο Ερτέλ με 13 πόντους, 5 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Beşiktaş Sompo Japan karşısında nasıl oynadık? #GücünüOrtayaKoy pic.twitter.com/91Fy7foMwf

— Anadolu Efes SK (@AnadoluEfesSK) 22 Ιανουαρίου 2017

Beşiktaş Sompo Japan 68 - 72 Anadolu Efes | 3. Çeyrek Sonucu #GücünüOrtayaKoy pic.twitter.com/1VaM7RfB2U

Beşiktaş Sompo Japan 22 - 27 Anadolu Efes | 1. Çeyrek Sonucu #GücünüOrtayaKoy pic.twitter.com/AaLMM66u79