Οι Ουόριορς νίκησαν Κουφό και Παπαγιάννη (vids)

Ουόριορς και Κίνγκς μονομάχησαν στο «SAP Center» του Σαν Χοσέ σε ένα ακόμα παιχνίδι της preseason, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να έχει την ευκαιρία να συναντήσει ιδίοις όμμασι τους Στεφ Κάρι, Κέβιν Ντουράντ, και τους υπόλοιπους αστέρες των «Πολεμιστών», με του περσινούς πρωταθλητές της Δύσης να επικρατούν με 105-96, καταφέροντας με ένα επιμέρους σερί 27-18 στην τέταρτη περίοδο να φτάσουν στη νίκη.

Ο Κώστας Κουφός ξεκίνησε βασικός, έχοντας 5 πόντους (1/2 βολές, 2/2 σουτ, 4 ριμπ.) σε 13 αγωνιστικά λεπτά, ενώ ο Γιώργος Παπαγιάννης αγωνίστηκε παρκέ παρέα με τους άλλους rookies,

μην παίρνοντας προσπάθεια στα πέντε λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ. Πρώτος σκόρερ για τους Κίνγκς ήταν ο Κάζινς με 20 πόντους (8/11 σουτ, 6 ριμπ.).

Για τους Ουόριορς ο Ντουράντ είχε 25 πόντους (8/11 σουτ) σε 26 αγωνιστικά λεπτά, με τον Κάρι να έχει 13 πόντους (2/5 σουτ), και τον Τόμπσον 11 πόντους (1/4 σουτ).