Ισπανία: Απέδρασε από την Ανδόρα η Φουενλαμπράδα

Χάρη σε ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο, η Φουενλαμπράδα έφυγε με το "διπλό" από την Ανδόρα (89-80) στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστάστο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως η Φουενλαμπράδα κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 9-21 στην τέταρτη και τελευταία περίοδο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 89-80 εκτός έδρας.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τάμπου με 34 πόντους, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μπογκντάνοβιτς με 17 πόντους.

Το πανόραμα της 25ης αγωνιστικής: Σάββατο 26/03Ανδόρα-Φουενλαμπράδα 80-89 Κυριακή 27/03Εστουδιάντες-ΤενερίφηΧιπουσκόια-ΜπαρτσελόναΓκραν Κανάρια-Λαμποράλ ΚούτσαΟμπραντόιρο-ΒαλένθιαΡεάλ Μαδρίτης-ΣαραγόσαΜούρθια-ΣεβίλληΜάλαγα-Μπιλμπάο Δευτέρα 28/03Μπανταλόνα-Μανρέσα