LIVE: Η 2η Αγωνιστική της Α2 Ανδρών

Το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών συνεχίζεται με την 2η αγωνιστική, και το basketblog.gr θα σας μεταφέρει τα δρώμενα από όλα τα γήπεδα, μεταφέροντας σας την εξέλιξη των αγώνων.

Για να ανανεώσετε την σελίδα πατάτε refresh (F5)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΓΣ ΛάρισαςΗράκλειο83-64Α:14-15B:35-29Γ:56-44Φάρος ΚερατσινίουΑίολος Αστακού0-0 (')Α:B:Γ:ΑμύνταςΜαχητές Δόξας Πευκών0-0 (')Α:Β:Γ:ΧολαργόςΑΕ Λάρισας0-0 (')Α:Β:Γ:ΑρκαδικόςΗρακλής0-0
(')Α:Β:Γ:ΔούκαςΠαγκράτι
0-0 (')Α:Β:Γ:ΕθνικόςΨυχικό0-0 (')Α:B:Γ:ΚαβάλαΠανιώνιος0-0 (')Α:B:Γ:

Το ήθελε περισσότερο ο Γυμναστικός

Ο ΓΣ Λάρισας μπορεί να ηττήθηκε στην πρεμιέρα στο Μετς από το Παγκράτι, αλλά σε όσους παρακολουθήσαμε το παιχνίδι, διαπιστώσαμε ότι ο Θανάσης Μπουλιάκης έχει δημιουργήσει μια καλοδουλεμένη ομάδα, με ρόλους, και αυτό του βγήκε στο παρκέ στο παιχνίδι με το Ηράκλειο, το οποίο και κέρδισε με 83-64, παίρνοντας και σημαντική διαφορά στην οικονομία του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη ξεκίνησε καλύτερα, φτάνοντας στο αρχικό 0-5, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 14-15. Οι γηπεδούχοι μετά το 20-22 στο 16', έτρεξαν ένα σερί 12-0, φτάνοντας στο 32-22, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 35-29, χάρη σε γκολ-φάουλ των φιλοξενούμενων. Ωστόσο οι Θεσσαλοί έτρεξαν ένα νέο σερί 8-0 στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, φτάνοντας στο 43-29, με την διαφορά να αγγίζει και το +21 (81-59) λίγο πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση. Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι έγινε πολύ νωρίς σε σχέση με τις ώρες που διεξάγονται τα παιχνίδια (στις 12:00 έγινε το πρώτο τζάμπολ), με το Ηράκλειο να έχει ένα μαραθώνιο ταξιδιού να φτάσει στην Λάρισα.