Άλλο ένα θρυλικό έπος!

22:11 12/4/2017 - Πηγή: Bam
Τρελαίνει κόσμο αυτός ο Ολυμπιακός!

Με επική ανατροπή από 2-0 σετ τα κορίτσια του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς επιβλήθηκαν στο τάι μπρέικ της πανίσχυρης Μπούρσα, στον πρώτο τελικό του Challenge Cup και είναι έτοιμες να γράψουν ιστορία!

Ξεπερνώντας εύκολα το σοκ των πρώτων χαμένων σετ και με απίθανη κατάθεση ψυχής -τόσο των ίδιων όσο και του κόσμου που δεν σταμάτησε να τραγουδάει- οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρώτου τους ευρωπαϊκού τίτλου και θα ταξιδέψουν στην Τουρκία για τον επαναληπτικό (Μ. Σάββατο – 16:00) με σαφές προβάδισμα.

Αυτό σημαίνει πως θα τους αρκεί νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να πανηγυρίσουν τον τίτλο, ενώ σε περίπτωση ήττας με 3-2 σετ όλα θα κριθούν στο χρυσό σετ. Η μόνη περίπτωση απευθείας στέψης της Μπούρσα είναι να πάρει καθαρή νίκη (3-0 ή 3-1 σετ).