«Μήτρο» έβαζε, Αβραάμ έμπαζε!

Τρία γκολ έβαλε ο Μήτρογλου αλλά δεν έφταναν για να νικήσει ο Ολυμπιακός την Μπόχουμ. Λίγο πριν το φινάλε ο Αβραάμ Παπαδόπουλος... ζήλεψε κάτι από την δόξα του σκόρερ συμπαίκτη και βρήκε δίχτυα. Σε λάθος όμως εστία ολοκληρώνοντας με τον χειρότερο τρόπο μια έτσι και αλλιώς κακή προσωπική του εμφάνιση. Το τελικό 3-3 άφησε ανάμεικτα συναισθήματα στον Τιμούρ... Κετσπάγια. Χαρά
για το πολύ καλό ποδόσφαιρο του πρώτου μέρους και προβληματισμό για την αδιαφορία και τα πολλά αμυντικά κενά της επανάληψης. Ντεμπούτο με καλή εμφάνιση ο Μαρέσκα. Το gazzetta.gr βρίσκεται στην Γερμανία και σας μεταφέρει όλα όσα έγιναν στο φιλικό των «ερυθρόλευκων».Μεγάλος πρωταγωνιστής ο ΜήτρογλουΟ Κώστας Μήτρογλου φαίνεται πως... αναγεννήθηκε ευρισκόμενος σε... γνώριμο γι' αυτόν περιβάλλον. Ο... Γερμανός τιμώρησε τρεις φορές την Μπόχουμ στο πρώτο μέρος, δίνοντας την δυνατότητα στον Ολυμπιακό να πάρει το προβάδισμα με σκορ 3-1.Στο 3ο λεπτό μετά από κόντρες στην καρδιά της άμυνας της Μπόχουμ και μοιραίο λάθος του Φερ