Αποτελέσματα 5η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε ο Εθνικός Αστέρας, επικρατώντας με 2-1 του Εθνικού στο Ελληνικό, στη μοναδική σημερινή αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής. Ο Εθνικός προηγήθηκε με γκολ του Βραζιλιάνου Ζουαρί στο 4ο λεπτό, αλλά ακολούθησαν το αυτογκόλ του Μοσχογιάννη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2), καθώς και το γκολ του Διαμάντη στο 77'.Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα:... Αιγάλεω-Κέρκυρα
2-2 Εθνικός-Εθνικός Αστέρας 1-2 Δόξα Δράμας-Ολυμπιακός Βόλου 18/10 Καλαμάτα-Αγροτικός Αστέρας 18/10 Ιωνικός-Πιερικός 18/10 Θρασύβουλος-Ηλιούπολη 18/10 Ρόδος-ΟΦΗ 18/10 Αναγ. Καρδίτσας-Παναιτωλικός 18/10 Πανσερραϊκός-Διαγόρας 19/10 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες) 1. Κέρκυρα 11 -5αγ. 2. Εθνικός Αστέρας 10 -5αγ. 3. Πανσερραϊκός 8 . Δόξα Δράμας 8 . Εθνικός 8 -5αγ. 6. Ολυμπιακός Βόλου 7 . Διαγόρας 7 8. Ρόδος 5 . ΟΦΗ 5 . Παναιτωλικός 5 11. Πιερικός 4 . Αγροτικός Αστέρας 4 13. Αναγέννηση Καρδίτσας 3 . Ηλιούπολη 3 . Αιγάλεω 3 -5αγ. 16. Καλαμάτα 2 . Θρασύβουλος 2 . Ιωνικός 2