Πλησίασε στην εξάδα το Αννόβερο

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στο Αννόβερο, που επικράτησε με 2-0 τηςΧοφενχάιμ και την πλησίασε στον έναν βαθμό στην έκτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Στην χιονισμένη HDI-Arena το Αννόβερο παρουσιάστηκε πιο έτοιμοαπό την Χοφενχάιμ και φαινόταν από την αρχή του αγώνα να πατά καλύτερα στοναγωνιστικό χώρο. Το σκορ το άνοιξε ο Φούελκραγκ στο 59ο λεπτό, γιανα έρθει ο Μάρτιν Χάρνικ στο 85΄να κλειδώσει τη νίκη για του γηπεδούχους και νατους φέρει κοντά στα Ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Η

μάχη στην Μπουντεσλίγκα είναι συναρπαστική, αφού οι ομάδεςπου βρίσκονται από την δεύτερη μέχρι την δέκατη θέση απέχουν μόλις πέντεβαθμούς.

Τα αποτελέσματα στην Μπουντεσλίγκα (15η αγωνιστική):

Παρασκευή 8/10

Στουτγκάρδη - Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-2 ( 20' Χάβερτζ, 80'Μπέντερ)

Σάββατο 9/10

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Μπάγερν Μονάχου 0-1 ( 20' Βιδάλ)

Μπορούσια Ντόρτμουντ – Βέρντερ Βρέμης 1-2 ( 58' Ομπαμεγιάνγκ- 26' Εγκεστάιν, 56' Γεμπρεσιλασιέ)

Αμβούργο – Βόλφσμπουργκ 0-0

Λειψία – Μάιντζ 2-2 (29' Κάμπλ, 45' Βέρνερ - 39' Κουασόν, 87' Μπεργκριν)

Γκλάντμπαχ – Σάλκε 1-1 (26’ Κράμερ, 62’ Βέστεργκαρντ«αυτογκολ»)