Νίκες για Τρίκαλα και Σπάρτη «κόλλησε» η Δόξα Δράμας

Μεγάλο διπλό για τα Τρίκαλα που επικράτησαν στην έδρα του ΑΕ Καραϊσκάκη με 1-0. Συνέχισε με νίκη η Σπάρτη, η οποία κέρδισε με 1-0 εντός έδρας τον Πανσερραϊκό. Με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα της Δόξας Δράμας έφυγε ο ΑΟΧ Κισσαμικός.

Σε έναν αγώνα με λίγες φάσεις τα Τρίκαλα πέτυχαν την δεύτερη σερί νίκη τους στο Πρωτάθλημα
επικρατώντας με 0-1 της ΑΕ Καραϊσκάκης για την 8η αγωνιστική της Football League. Το γκολ για την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου πέτυχε ο Καπός στο 82ο λεπτό, όταν πήρε την μπάλα με πλάτη στην εστία, κατάφερε να γυρίσει και σουτάρει για το 0-1.

Ακόμα μια καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Σπάρτη, επικρατόντας με 1-0 του Πανσερραϊκού και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με γκολ που πέτυχε ο Μπαρέττας στο 10΄. Ένα λεπτό νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Παναγιώτη.

Μετά τις ήττες από την Παναχαϊκή και τον Άρη η Δόξα Δράμας δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα ούτε από τον Κισσαμικό μένοντας στο 1-1. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 64’ με τον Μαρκόπουλο, με τους Χανιώτες να ισοφαρίζουν στο τελικό 1-1 με τον Παντελάκη στο 77’.