Εύκολα, άνετα και καθαρά η Λιντς (video)

Η Λιντς επικράτησε με 2-0 στο Όκγουελ της Μπάρνσλεϊ στο ντέρμπι του Γιορκσάιρ και έφτασε τους 29 βαθμούς στην Τσάμπιονσιπ, 9 παραπάνω από την απογοητευτική αντίπαλό της που περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και είχε την καλύτερη στιγμή της για γκολ στο 90’ με τον Χέτζις!

Η ομάδα του Κρίστιανσεν είχε τον απόλυτο έλεγχο στο ματς, προηγήθηκε με τον εξαιρετικό Σάιθ στο 23’ και έφτασε στο δεύτερο γκολ με τον Σκοπιανό Αλιόσκι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Η Μπάρνσλει αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο με Ούγκμπο παρτενέρ του Μπράντσοου στην επίθεση, αλλά πέραν της φλύαρης υπεροχής της, κλασική ευκαιρία δεν είχε για να επιστρέψει στο ματς, γλιτώνοντας μάλιστα και τρίτο γκολ στις κλασικές φάσεις των Εκούμπαν και Πάμπλο Ερνάντεθ.