Στους «16» η Τσέλσι

Την πρόκρισή της στους «16» του Champions League από τον 3ο όμιλο «σφράγισε» απόψε (22/11) η Τσέλσι μετά τη νίκη της με 4-0 επί της Καραμπάχ στο Εθνικό στάδιο του Μπακού.

Μία αγωνιστική πριν το φινάλε των ομίλων (5η) οι πρωταθλητές Αγγλίας «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο 45λεπτο, εκμεταλλευόμενοι την αποβολή του Σαντίγκοφ στο 19΄. Ο Αζάρ ευστόχησε στο πέναλτι (21΄) και στο 36΄ ο Γουίλιαν ζευγάρωσε τα τέρματα των Λονδρέζων.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε, η οποία πέτυχε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη με το πέναλτι του Φάμπρεγας στο 71΄ και με το δεύτερο προσωπικό του Γουίλιαν στο 85΄, πέρασε στην κορυφή του 3ου ομίλου, δύο βαθμούς πιο πάνω από την Ρόμα που δοκιμάζεται στις 21:45 (22/11) στη Μαδρίτη κόντρα στην Ατλέτικο.