Νίκες για Άρη Χολαργού και Προμηθέα Χαλανδρίου στην Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Νίκες για Άρη Χολαργού και Προμηθέα Χαλανδρίου, ήττα για τον Φ.Ο. Τούφας και ρεπό για την ΑΕΝΚ Κηφισιάς στην 11η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Τα αποτελέσματα της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών (11η αγωνιστική)

Κρόνος Γέρακα – Άρης Χολαργού 60-64ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος – Γαλάτσι 49-38Εύνικος – Ωρωπός 53-42ΑΕΚ Περιστερίου – Προμηθέας Χαλανδρίου 0-20 ά.α. (λόγω μη έγκαιρης έλευσης ιατρού)Φ.Ο.
Τούφας Χαλανδρίου – Αμύντας 50-59

Ρεπό: ΑΕΝ Κηφισιάς

Σημαντική νίκη πήρε ο Άρης Χολαργού στον Γέρακα από τον Κρόνο, με σκορ 64-60, σε έναν αγώνα που στο δεύτερο ημίχρονο πήρε άγρια ομορφιά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ.

Τα κορίτσια των Βορείων βρίσκονται πλέον στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 18 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (14/1) θ’ αγωνιστούν στο Αιγάλεω απέναντι στον ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριο.

Στα… χαρτιά πήρε το παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ Περιστερίου ο Προμηθέας Χαλανδρίου, αφού ο αγώνας κατοχυρώθηκε υπέρ του με 0-20, λόγω μη έγκαιρης έλευσης του ιατρού στο γήπεδο. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται πλέον στην 9η θέση της βαθμολογίας, με 11 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (14/1) θ’ αντιμετωπίσει τον Κρόνο, στο κλειστό του Γέρακα.

Τέλος, συνεχίζονται τ’ αρνητικά αποτελέσματα για τον Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου, ο οποίος γνώρισε άλλη μια εντός έδρας ήττα, αυτή τη φορά από τον Αμύντα, με σκορ 59-50, παρ’ ότι μετά το κακό πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να κυνηγήσει τον αντίπαλό του.

Η ομάδα του Χαλανδρίου βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (14/1) θα φιλοξενήσει στο «Ν. Πέρκιζας» την Ένωση Γαλατσίου.

Η βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών (11η αγωνιστική)